کد خبر: ۱۶۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۶ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸
خودروی مسابقه برقی شرکت فولکس واگن موفق شد در پیست "نوربورگ‌رینگ" رکورد بهره‌وری را بین خودروهای برقی بشکند.
به نقل از انگجت، خودروی مسابقه برقی موسوم به "ID.R" که توسط شرکت فولکس واگن در پیست نوربرگ‌رینگ واقع در منطقه نوربورگ آلمان در ماه ژوئن آزمایش شد، فقط برای رصد عملکرد بین خودروهای الکتریکی نبود، بلکه این خودروساز تأیید کرده است که این خودروی مسابقه برقی رکورد بهره‌وری و بازدهی را شکسته است.

به گفته فولکس واگن، این خودرو نه تنها یک دور را در این پیست ظرف شش دقیقه و ۵.۳۴ ثانیه طی کرد، بلکه آن را سریع‌تر از خودروی پورشه ۹۱۱ GT۳ و تنها با یک چهارم انرژی مصرفی آن پیمود.

بخشی از این اتفاق به لطف ذخیره و احیای انرژی در هنگام ترمزها صورت گرفته است. خودروی آی‌دی.آر ۹.۲ درصد از انرژی مورد نیاز خود را از طریق این کار تولید کرد.

حتی ژنراتور تأمین کننده برق تعبیه شده در "ID.R" نیز سازگار با محیط زیست است و به جای بنزین که آلاینده است از گلیسیرین که تقریباً انتشار آلودگی ندارد، استفاده می‌کند.

همانطور که اغلب از چنین خودروهایی انتظار می‌رود، شرکت فولکس واگن نیز تنها به دنبال نمایش آن نیست، بلکه می‌خواهد این فناوری را به تولید انبوه برساند.

فولکس‌واگن(Volkswagen) که به صورت مخفف VW نوشته می‌شود، یک شرکت خودروسازی آلمانی است که مهم‌ترین برند متعلق به گروه فولکس‌واگن است. این گروه هم‌اکنون بزرگترین شرکت خودروسازی جهان محسوب می‌شود.

این کارخانه در سال ۱۹۳۰ به درخواست رهبر وقت آلمان نازی "آدولف هیتلر" بنا نهاده شد. او از "فردیناند پورشه" تقاضا کرد خودرویی بسازد که عموم مردم آلمان، توانایی خرید آن را داشته باشند. بنابراین این شرکت تأسیس شد و فولکس‌واگن نامیده شد که در زبان آلمانی به معنای "خودروی مردم" است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: