کد خبر: ۱۶۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۶ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۸
در آستانه سی‌و نهمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی و به دنبال اعلام سه طرح برتر از پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی در رویداد استارتاپی ستاد نانو فناوری ریاست جمهوری، رییس این ستاد طی بازدیدی ضمن آشنایی با فعالیت‌های پژوهشی و محققان این مجموعه، طرح‌ها و پژوهش‌های محصول محور را جهت سرمایه گذاری و تجاری‌سازی ارزیابی کرد.
دکتر سعید سرکار، رییس ستاد نانوفناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران در بازدید از پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی که امروز (چهارشنبه، 9 مرداد) انجام شد؛ گفت: اقدامات بسیار ارزشمندی در پژوهشکده معتمد انجام شده است که آماده تجاری سازی و سرمایه گذاری است.

وی با تاکید بر این مهم که یک مجموعه فناور نباید دغدغه سرمایه گذاری تجاری سازی محصولاتش را داشته باشد، تاکید کرد: در پژوهشکده معتمد ریسکی برای تکنولوژی وجود ندارد چرا که اقدامات انجام شده بسیار ارزشمند بوده است و مجموعه های بسیاری علاقمند به سرمایه گذاری در زمینه های تکنولوژی تولید شده، هستند.

سرکار با اشاره به اهمیت بحث ایجاد انگیزه در محققان و پژوهشگران فناور اضافه کرد: حمایت از محصول و ورود آنها به بازار، ضمن ایجاد انگیزه روحی برای محقق، باید در زندگی اقتصادی وی نیز تاثیرات خود را نشان دهد.

رییس ستاد نانوفناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران وجود روحیه جهادی توامان با انگیزه پژوهشگری در پژوهشکده معتمد را از نقاط قوت این مجموعه عنوان کرده و افزود: با شرایط ویژه این مرکز حرکت رو به جلو و همکاری در جهت تجاری سازی محصولات یک نیاز محسوب می شود.

دکتر مجیدزاده، رییس پژوهشکده معتمد نیز در معرفی فعالیت های این پژوهشکده با اشاره به رشد چندین برابری فعالیت های علمی و پژوهش های محصول محور، تنوع و همگرایی دپارتمان ها و مراکز خدمات تخصصی درحوزه های پزشکی و مهندسی این مجموعه را رمز بارور شدن و موفقیت این مجموعه عنوان کرد.

بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی، دکتر رامین صرامی، معاون پژوهش، فناوری و خدمات تخصصی پژوهشکده معتمد نیز با اشاره به پیشرفت های چشم گیر در حوزه های مهندسی پزشکی و نانو کشور، تصریح کرد: پژوهشکده معتمد با تکیه و بهره گیری از نیروهای جوان و مستعد با روحیه جهادی، سیاست راهبردی در توسعه فناوری و تولید محصولات فناورانه همچنین برخورداری از مرکز فوق تخصصی پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان خود از ظرفیت کم نظیری جهت رفع نیازهای محصولات فناورانه و محصولات مورد نیاز در درمان سرطان بوده و در این راستا درحال ایجاد شتاب دهنده تخصصی سرطان کشور است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: