کد خبر: ۱۶۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۷ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۸
یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: از فردا پنجشنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، بارش‌های پراکنده در شهرهای ساحلی آغاز می‌شود.
«فریبا گودرزی» روز چهارشنبه بيان كرد: امروز و فردا در جنوب سیستان و بلوچستان و بخش‌هایی از هرمزگان، بارش‌های پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید را داریم. این وضعیت برای جمعه و شنبه علاوه بر مناطقی که گفته شد برای جنوب فارس هم رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: از فردا پنجشنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، بارش‌های پراکنده از غرب سواحل یعنی اردبیل و گیلان آغاز می‌شود و جمعه و شنبه به شهرهای سواحل شمالی دریای خزر یعنی گیلان، مازندران و شهرهای شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل گسترش می‌یابد طوری که در این شهرها رگبار و وزش بادهای شدید و احتمالا پدیده رعد و برق رخ می‌دهد و هوا در این مناطق خنک‌تر می‌شود.

به گفته گودرزی، در شرق کشور منطقه زابل وزش بادهای شدید ادامه دارد و خیزش گرد و خاک را هم برای این مناطق داریم.

این کارشناس سازمان هواشناسی در مورد هوای پایتخت نیز گفت: امروز تهران آسمانی صاف دارد و گاهی وزش ملایم باد را در طول روز داریم؛ بیشینه دمای تهران امروز ۴۰ درجه سانتی‌گراد است و دمای پایتخت پنجشنبه و جمعه به ۴۱ درجه سانتی‌گراد می‌رسد اما از شنبه آینده هوای تهران خنک‌تر می‌شود طوری که روز شنبه به ۳۹ درجه سانتی گراد و یکشنبه به ۳۸ درجه سانتی گراد خواهد رسید.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: