کد خبر: ۱۶۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۵ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۸
فرماندار بهار گفت: کارخانه دیانا کاغذ واقع در شهرک صنعتی بهاران این شهرستان به علت آنچه که انتشار بوی نامتعارف گفته می‌شود از سوی مدیر این واحد به صورت داوطلبانه تعطیل شد.
احسان قنبری بیان کرد: به دنبال انتقاد مردم از انتشار بوی نامتعارف از این کارخانه و تذکر دادستان برای اصلاح آن، مدیر این کارخانه به صورت موقت فعالیت این واحد تولیدی را متوقف کرد.

وی اضافه کرد: مدیر این واحد معتقد است که علاوه بر این کارخانه، حدود پنج تا ۶ واحد مستقر در شهرک صنعتی در بروز این بوی نامتعارف تاثیر دارند و تنها این کارخانه مقصر نیست.

فرماندار بهار با بیان اینکه نه شهر بهار و نه شهرک صنعتی را نمی توان جابه جا کرد گفت: هر چند به واسطه رفاه حال مردم فعالیت این کارخانه متوقف شد اما از سوی دیگر ۵۰ کارگر آن بیکار شدند.

قنبری با بیان اینکه راضی به تعطیلی این کارخانه نبودم ادامه داد: این واحد تولیدی ضایعات مقوا و کاغذهای رها شده در زباله را تبدیل به رول کاغذ می کند.

وی اضافه کرد: بیش از ۳۰۰ تن روزانه ضایعات جمع آوری شده را تحویل این واحد تولیدی می دادند که با تعطیل شدن این کارخانه علاوه بر ۵۰ کارگر این افراد نیز سردرگم شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیس بهار نیز به ایرنا گفت: پیرو شکایات مردمی مبنی بر انتشار بوی مشمئز کننده برخی از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی بهاران در بخش وسیعی از  شهر بهار به ویژه شهرک فرهنگیان، بازدید ها و پایش هایس شبانه توسط کارشناسان مربوطه و دادستان و بخشدار مرکزی از واحدهای صنعتی آلاینده هوا صورت گرفت.

معصومه پارچیان افزود: واحد صنعتی دیانا کاغذ که از واحدهای صنعتی موثر در ایجاد آلودگی هوا است شناسایی و پنجم مرداد در ابلاغیه و اخطاریه اداره محیط زیست شهرستان بهار مهلت سه روزه ای برای رفع بوی بد و نیز جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع به واحد یاد شده اعلام شد.

وی ادامه داد: در این اخطاریه فعالیت واحد یاد شده منوط بر رفع آلودگی شده بود که از روز گذشته توسط مدیر کارخانه داوطلبانه این واحد صنعتی تعطیل و فعالیت واحد بصورت کامل متوقف شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: