کد خبر: ۱۶۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۱ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۸
ویرایش جدید دستورالعمل اجرایی افتتاح، راهبری و نظارت بر کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار و موافقت اولیه با تاسیس کانون در حوزه‌های "پسماند و بازیافت"، "سلولز و مشتقات سلولزی" و "گردشگری" تصویب شد.
به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هفتمین جلسه کمیسیون کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار با حضور پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر اعضای کمیسیون برگزار شد.

در ابتدای جلسه، صالحی ضمن تبیین نقش و جایگاه کانون‌ها در توسعه و نفوذ فناوری در صنعت بیان کرد: در دوره جدید فعالیت این تشکل، معاونت علمی و فناوری با شناسایی حوزه‌های تاثیرگذار و دارای اولویت در کشور تاسیس کانون را با محوریت بخش خصوصی و حضور کلیه بازیگران کلیدی پیگیری می‌کند.

سپس عبدالرضا مجدالدین مدیرکل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار، گزارشی از عملکرد 9 کانون در حال فعالیت به اعضای کمیسیون ارائه داد. در ادامه پس از تشریح تغییرات صورت گرفته در دستورالعمل اجرایی افتتاح، راهبری و نظارت بر کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار، ویرایش جدید این دستورالعمل پس از دریافت نظرات و پیشنهادات سایر اعضای کمیسیون مورد تایید قرار گرفت.

در ادامه این جلسه، موضوع 3 کانون متقاضی تاسیس با حضور نمایندگان هیئت موسس آن‌ها در کمیسیون بررسی شد و در نهایت اعضای کمیسیون ضمن تاکید بر تقویت ترکیب هیئت موسس و حضور کلیه بازیگران به‌خصوص شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در حوزه‌های مورد بحث، با صدور موافقت اولیه جهت تاسیس کانون‌های "پسماند و بازیافت"، "سلولز و مشتقات سلولزی" و "گردشگری"موافقت کردند.

بر اساس این گزارش، کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار با مشارکت و حضور نمایندگان ارکان اصلی چرخه اقتصاد دانش‌بنیان همچون مجامع دانشگاهی و پژوهشی، مراکز صنفی و حرفه‌ای، بنگاه‌ها ، متقاضیان فناوری و نوآوری و نمایندگان بخش‌های دولتی و حاکمیتی در یک زمینه تخصصی مشخص در قالب یک تشکل غیردولتی و غیر تجاری و با تصویب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می‏‌کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: