کد خبر: ۱۶۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۶ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۸
در راستای بهره‌مندی و استفاده پلیس مواد مخدر از خدمات ماهواره‌های سنجش از دور، تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه پژوهشگاه فضایی و پلیس مبارزه با مواد مخدر به امضاء طرفین رسید.
به گزارش روز سه‌شنبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تفاهم‌نامه همکاری‌ دو جانبه پژوهشگاه فضایی ایران و پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با هدف بهره‌مندی پلیس از خدمات سنجش از دور، به امضای روسای این دو سازمان رسید.

این تفاهم‌نامه به منظور همکاری مشترک دو سازمان در زمینه‌های علمی، پژوهشی، فناوری و آموزش‌های کاربردی برای اعضای هیات علمی، محققان پژوهشگاه و پلیس در حوزه فناوری‌ها و خدمات سنجش از دور منعقد شده است.

در مراسم امضاء این تفاهم‌نامه که با حضور حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران و محمد مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا برگزار شد، زاهدیان با تاکید بر اینکه پلیس با بهره‌مندی از فناوری‌های روز از جمله فناوری‌های فضایی در اجرای دقیق‌تر و هوشمندانه ماموریت‌های خود تلاش می‌کند، گفت: همکاری مشترک نیروی انتظامی و پژوهشگاه فضایی ایران که با تلاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شکل گرفته، گام ارزشمندی است.

وی ادامه داد: پژوهشگاه فضایی گام‌های بلندی برای کاربردی کردن فناوری فضایی در کشور برداشته که بسیار مهم است.

صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران نیز با بیان اینکه در جهان امروز از فناوری فضایی به عنوان یک اقتصاد نوظهور یاد می‌شود، گفت: این پژوهشگاه حدود یک سال است که افزون بر انجام وظایف خود در توسعه فناوری فضایی در کشور، تمرکز خود را بر ارائه خدمات فضاپایه قرار داده و در این عرصه به دستاوردهایی برای همکاری با دیگر ارگان‌ها نیز دست یافته است.

وی با اشاره به حوزه فعالیت پلیس مواد مخدر افزود: حوزه فعالیت این بخش حد و مرزی ندارد و امیدواریم داده‌های سنجش از دور بتواند در این حوزه خدماتی را ارائه دهد.

 
 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: