کد خبر: ۱۶۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۲ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۸
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با دستیابی به ساخت پلیمرهای مهندسی، راهکاری برای ضد حریق کردن کابل‌های برق ارائه دادند.
علی احمدی مجری طرح "ساخت محصولات شیمیایی و پلیمری" و "رنگ های ضد حریق و ضد خوردگی" را دو گروه محصولات دانش بنیان این شرکت دانست و گفت: رنگ‌های ضد حریق این شرکت به گونه‌ای است که اگر در مرکز صنعتی کابلی آتش بگیرد رنگ ضد حریق از روندگی آتش جلوگیری کرده و باعث خاموش شدن آتش می‌شود.

وی ادامه داد: در آتش سوزی وقتی درجه حرارت به ۵۰۰ درجه سانتی‌گراد برسد فلز تغییر شکل می‌دهد و استفاده از رنگ‌های ضد حریق باعث می‌شود لایه‌های کربنی روی فلز ایجاد شود و از انتقال آتش تا ۱۲۰۰ درجه سانتی‌گراد جلوگیری می‌کند. این محصول مشابه خارجی دارد اما ما توانستیم با امکانات داخلی و شرایط پیش رو بتوانیم دانش فنی پلیمرهای مهندسی و همچنین رنگ ضد حریق را بدست آوریم.

احمدی از آغاز بازاریابی برای صادرات این محصول در کشورهای ترکیه و عراق خبر داد و اظهار کرد: در ترکیه تا حدودی موافقت‌های اولیه را دریافت کردیم.

این محقق با تاکید بر ضرورت حمایت مالی و خدمات تجاری از شرکت‌های دانش بنیان ، خاطر نشان کرد: ما از تسهیلات صندوق نوآوری استفاده کردیم  اما همچنان نیاز به حمایت های بیشتری داریم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: