کد خبر: ۱۶۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۱ - ۳۱ تير ۱۳۹۸
دبیرستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ایران با وجود تحریم‌ها از نظر پیشرفت فناوری‌های زیستی و ارزش اقتصادی ناشی از آن رشد مناسبی دارد به گونه‌ای که بسیاری از کشورها با وجود برخورداری از همه امکانات هنوز به این پیشرفت نرسیده‌اند.
به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی در خصوص فعالیت‌های این حوزه در زمینه کشاورزی بیان کرد: پیشرفت کشورمان در عرصه‌های علمی بیش از هر چیز به همت دانشمندان ایرانی و تلاش شرکت‌های خصوصی بستگی دارد.

وی با اشاره به فعالیت ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه زیستی کشور، عنوان کرد: قرن حاضر قرن زیست فناوری است و کشورهایی در آینده سربلند هستند که در این تکنولوژی حرفی برای گفتن داشته باشند.

قانعی ادامه داد: در حوزه کشاورزی زیستی اکنون کودزیستی در کشور تولید و حتی صادر می‌شود، با تحقیقاتی که در ۴۰ نقطه کشور انجام داده‌ایم استفاده از کود زیستی بهره‌وری و سلامت محصول را در بخش کشاورزی افزایش داده است و در مقابل هزینه‌های کشاورزی را کاهش می‌دهد.

قانعی با تاکید بر لزوم استفاده از نهال سالم افزود: زمانی که تولیدکنندگان از نهال سالم استفاده می‌کنند درآمد آنها ۳۵ تا ۶۵ درصد افزایش می‌یابد و باعث پیشرفت کشاورزی در کشور می‌شوند.

 
 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: