کد خبر: ۱۶۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۱ - ۲۸ تير ۱۳۹۸
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش پراکنده در جنوب کشور گفت: در سایر مناطق کشور آسمان صاف است.
احد وظیفه اظهار کرد: طی دو روز آینده برای سواحل دریای خزر ابرناکی همراه با بارش پراکنده و در جنوب سیستان و بلوچستان،هرمزگان، جنوب و شرق فارس رشد ابر و رگبار موقتی باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی در ادامه گفت: از روز شنبه ( ۲۹ تیرماه) تا اواسط هفته آینده آسمان صاف و تداوم هوای گرم تابستانی در کل کشور انتظار می‌رود. همچنین رشد ابرهای همرفتی در جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان در بعد از ظهر و اوایل شب ادامه خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد و شرق دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۲۸ تیرماه) صاف در بعد از ظهر همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای این روز ۴۱ و ۳۱ درجه سانتیگراد خواهد بود. آسمان پایتخت شنبه (۲۹ تیرماه) صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. دمای هوا در گرم‌ترین زمان به ۴۱ و در خنک ترین زمان به ۳۴ درجه سانتیگراد می‌رسد. گرمترین شهر کشور اهواز خواهد بود که دمای هوا در روز جمعه و شنبه در گرمترین زمان به ۵۰ درجه سانتیگراد می‌رسد.

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای آورده است: «رشد ابر همرفتی و رگبار موقتی گاهی همراه با رعد و برق و وزش بادشدید ظهر فردا (۲۸ تیر) در جنوب شرق فارس، شمال و غرب هرمزگان وجنوب سیستان و بلوچستان تا اوایل شب پیش‌بینی می‌شود که موجب وقوع صاعقه،سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و شکسته شدن درخت‌ها خواهد شد. لذا به هموطنان توصیه می‌شود از تردد و اسکان در کنار مسیل‌ها و رودخانه ها به سبب جاری شدن سیل و از تردد و اسکان در مناطق مرتفع و کوهستانی این مناطق به جهت وقوع پدیده صاعقه خودداری کنند.»


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: