کد خبر: ۱۶۰۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ - ۲۸ تير ۱۳۹۸
قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه آمار تخلفات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی بسیار پایین‌تر از دانشگاه‌های دیگر است، اظهار کرد: چند مورد از این تخلفات به وزارت از سوی اساتید به وزارت بهداشت گزارش شده و این موضوع بطور جدی دنبال می شود.
دکتر حمید اکبری ضمن بیان این مطلب به با تاکید بر اینکه قانون پیشگیری از تخلفات علمی با جدیت در وزارت بهداشت پیگیری می شود، اظهار کرد: وزارت بهداشت هم همانند مجموعه‌های دیگر از جمله وزارت علوم این قانون را با جدیت پیگیری می‌کند. اگر چه قبل از ابلاغ این قانون، کمیته‌های اخلاق در دانشگاه‌ها به بحث تخلفات علمی و پژوهشی ورود کرده و با متخلفان برخورد می کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر تعداد انگشت شماری از پرونده تخلفات علمی و پژوهشی از سوی اساتید و پژوهشگران به وزارت بهداشت ارسال شده است و این پرونده ها با جدیت پیگیری می شود اگر تخلف این افراد ثابت شود با متخلفان به شدت برخورد خواهیم کرد.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: تا کنون مورد یا پرونده ای از تخلفات علمی که منجر به اخراج استاد یا پژوهشگر منجر شود را نداشته ایم. در واقع آمار تخلفات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها بسیار پایین است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: