کد خبر: ۱۶۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۶ - ۲۷ تير ۱۳۹۸
مایکل کالینز یکی از سه فضانورد ماموریت آپولو ۱۱ در مرکز فضایی کندی جایی که به همراه نیل آرمسترانگ و باز آلدرین به ماه رفت، در مراسم پنجاهمین سالگرد ماموریت آپولو ۱۱ حضور یافت.
به نقل از دیلی میل، طی جشنی که ناسا به مناسبت سالگرد ۵۰ سالگی پرتاب طلایی و موفقیت آمیز آپولو ۱۱ در مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی برگزار کرده بود، مایکل کالینز ۸۸ ساله نیز حضور داشت.

مایکل کالینر طی این جشن از خاطرات خود طی آن ماموریت هیجان انگیز صحبت کرد و و گفت: ۱۶ ژوئیه سال ۱۹۶۹ ساعت ۹:۳۲ صبح هنگامیکه با موشک ساترن ۵ زمین را به مقصد ماه ترک کردیم، برای من بسیار ارزشمند بود. علاوه بر آن لحظه بازگشت نیز بسیار هیجان انگیز بود.

لازم به ذکر است طی این ماموریت کالینز بر خلاف آرمسترانگ و آلدرین که بر سطح ماه قدم نهادند، کالینز در سفینه مادر ماند.

طی این جشن، "مایک پنس"(Mike Pence) معاون رئیس جمهور آمریکا، جیم برایدنستاین(Jim Bridenstine) رئیس سازمان ملی هوا و فضا آمریکا(ناسا) و پسر نیل آرمسترانگ حضور داشتند.

مایکل کالینز(Michael Collins) در سال ۱۹۳۰ در شهر رم در ایتالیا به دنیا آمد. در جوانی جذب نیروی هوایی ارتش ایالات متحده شد و در سن ۳۸ سالگی برای مأموریت آپولو ۱۱ انتخاب شد و پس از یک سال تمرینات سخت و فشرده به همراه ادوین آلدرین و نیل آرمسترانگ در ژوئیه ۱۹۶۹ عازم مأموریت تاریخی آپولو ۱۱ شد. پرواز آپولو یازده ۳۰ ساعت بعد به مدار ماه رسید سفینه ماه‌نشین از سفینه مادر جدا شد و آرمسترانگ و آلدرین روی ماه نشستند، ولی کالینز در سفینه مادر ماند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: