کد خبر: ۱۵۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - ۲۶ تير ۱۳۹۸
رئیس اتحادیه میوه و سبزی:
کارگر گفت: با توجه به ورود میوه از تمام نقاط کشور در فصل تابستان و ازدیاد عرضه پیش بینی می‌شود که قیمت میوه‌های تابستانه مجدد در بازار کاهش یابد.
به گزارش قلم، اسدالله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با اشاره به اینکه قیمت میوه در بازار روبه کاهش است، اظهار کرد: با توجه به ورود میوه از تمام نقاط کشور در فصل تابستان و ازدیاد عرضه پیش بینی می‌شود که قیمت میوه‌های تابستانه مجدد در بازار کاهش یابد.

وی قیمت هر کیلو انبه را ۱۴ تا ۲۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو انگور عسگری ۵ تا ۱۰ هزار، انگور یاقوتی ۳ تا ۱۰ هزار، آلبالو ۶ تا ۱۰ هزار، آلو شابلون ۸ تا ۱۲ هزار، آلو قطره طلا ۴ تا ۸ هزار، توت فرنگی سنندج ۷ تا ۱۲ هزار، توت فرنگی کرج ۱۰ تا ۱۸ هزار، زرد آلو ۵ تا ۱۴ هزار، سیب گلاب ۶ تا ۱۵ هزار، شلیل شبرنگ ۷ تا ۱۲ هزار، گیلاس تکدانه ۸ تا ۱۵ هزار، گیلاس صورتی ۶ تا ۱۱ هزار و هلو ۴ تا ۱۲ هزار تومان است.

کارگر ادامه داد: هر کیلوگرم خیار بوته‌ای با نرخ ۲ تا ۴ هزار و ۵۰۰، خیار گلخانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، خربزه یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، طالبی یک هزار تا ۳ هزار، طالبی شاه پسند ۲ تا ۴ هزار، ملون ۲ تا ۴ هزار، هندوانه ۸۰۰ تا یک هزار و ۸۰۰ و موز ۹ تا ۱۱ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی نرخ هر کیلو بادمجان قلمی را ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو بادمجان گلخانه‌ای ۴ تا ۶ هزار، لیموترش میناب ۱۲ تا ۱۸ هزار، کرفس ۲ تا ۴ هزار و ۵۰۰، برگ مو ۳ تا ۱۴ هزار، پیاز زرد یک هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰، پیاز شیری ۲ تا ۳ هزار، سیر خشک ۵ تا ۱۰ هزار، غوره آبگیری ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، غوره عسگری ۴ تا ۸ هزار، فلفل تند ریز ۸ تا ۱۲ هزار، فلفل شیرین ۱۲ تا ۲۰ هزار و فلفل دلمه سبز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی از کاهش یک هزار تومانی نرخ هویج در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو هویج ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار، کاهو پیچ سالادی با نرخ ۲ تا ۴ هزار، کاهو رسمی ۸۰۰ تا ۲ هزار، کلم بروکلی ۸ تا ۱۲ هزار، کلم سفید و قرمز یک هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰، گوجه فرنگی ۲ تا ۴ هزار، لوبیا سبز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و بامیه ۷ تا ۱۲ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار عرضه می‌شود.

پیش بینی کاهش نرخ میوه های تابستانه در بازار/ کمبودی در عرضه میوه‌های باغی وجود ندارد

کارگر نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) را یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ و سبزی خوردن را ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با بیان اینکه قیمت سیب زمینی همچنان در میدان بالاست، اظهار کرد: قیمت کنونی هر کیلو سیب زمینی نو در میدان ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان است که امیدواریم مسئولان امر تدابیری برای صادرات سیب زمینی بیاندیشند تا معضل نوسان قیمت در بازار مرتفع شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه‌های تابستانه وجود ندارد، تصریح کرد: با توجه به بارش‌های اخیر و فراوانی تولید محصولات باغی پیش بینی می‌شود که نوسان خاصی در بازار اتفاق نیفتد.

منبع: باشگاه خبرنگاران


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: