کد خبر: ۱۵۷۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - ۲۲ تير ۱۳۹۸
غول فناوری کره‌ای به تازگی یک حق اختراع جدید مربوط به عینک‌های واقعیت مجازی که مثل دیگر عینک‌ها دسته‌های تاشو دارند، ثبت کرده است و احتمالاً در آینده دور یا نزدیک به توسعه آن خواهد پرداخت.
سامسونگ در حال بررسی امکان ساخت عینک‌های واقعیت افزوده آن هم از نوع تاشو است، چرا که یکی از آخرین اختراعات جدید این شرکت به این موضوع اختصاص دارد.

اسناد و مدارکی که سامسونگ به اداره ثبت اختراعات و علامت تجاری ایالات متحده ارائه کرده است، یک دستگاه تاشو را نشان می‌دهد که شبیه به عینک‌های معمولی است، البته با قاب و دسته‌هایی ضخیم‌تر برای قرار دادن اجزای الکترونیکی آن.

در حالی که محصول نهایی می‌تواند به شدت متفاوت باشد، طراحی کنونی یک نمونه است که نشان می‌دهد هر گاه دسته‌های عینک باز شود به طور خودکار روشن می‌شود.

زمانی که دسته‌های عینک باز شوند، پروژکتور تعبیه شده روی یکی از دسته‌ها، تصاویر را روی صفحه نمایش کوچکی که روی میدان دید کاربر قرار دارد، می‌اندازد.

برای اطمینان از اینکه دستگاه به طور تصادفی خاموش نشود، به نظر می‌رسد سامسونگ در فکر استفاده از حسگرهای مغناطیسی است تا اطمینان حاصل کند که کاربر عمداً عینک را می‌بندد.

از آنجایی که این طرح فعلاً فقط یک پرونده ثبت اختراع است، ممکن است هیچ وقت به واقعیت تبدیل نشود.

سامسونگ درباره اجزای خاصی که قصد استفاده از آن را در این عینک جدید دارد، صحبت نکرده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: