کد خبر: ۱۵۴۹۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۳ - ۱۷ تير ۱۳۹۸
سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: اعتبارات این نهاد در سالجاری با رشد پنج برابری نسبت به سال گذشته به ۲۷۰ میلیارد تومان رسید.
رضا سرحدی نیا روز دوشنبه اظهار داشت: این اعتبار قرار است صرف تخریب و بازسازی مدارس، ایجاد فضاهای آموزشی جدید، اتمام طرح‌های نیمه تمام، حذف مدارس خشتی و گلی، استاندار سازی سامانه‌های سرمایشی و گرمایشی با اولویت مدارس ابتدایی شود.

وی افزود: این مهم با عنایت دولت و مجلس و پیگیری‌های رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در رفع محرومیت زدایی از چهره سیستان و بلوچستان محقق شد.

سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: مهرالله رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از ۱۴ تیر در سفر پنج روزه به این استان از نزدیک به بررسی مشکلات آموزشی منطقه می پردازد.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
سرپرست اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همچنین از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در این استان ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: