کد خبر: ۱۵۲۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۷ - ۱۲ تير ۱۳۹۸
کارشناس سازمان هواشناسی اعلام كرد: با خروج سامانه بارشی از کشور از امروز(۱۲ تیر) تا پایان این هفته شاهد افزایش نسبی دما در بیشتر مناطق کشور خواهیم بود.
فریبا گودرزی روز چهارشنبه افزود: همچنین با خروج این سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور شاهد جوی آرام و آسمانی صاف خواهیم بود.

وی اظهار داشت: با توجه به افزایش نسبی دما در بیشتر نقاط کشور، از امروز شاهد افزایش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما در نوار شمالی کشور خواهیم بود که تا آخر این هفته هوای گرم در این مناطق ماندگار است.

گودرزی گفت: از امروز تا اوایل هفته آینده در شرق کشور به ویژه برای شمال سیستان و بلوچستان در منطقه زابل وزش بادهای شدید پیش‌بینی شده است که منجر به خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز در جنوب سمنان، قم، شمال اصفهان، برخی از مناطق یزد و جنوب تهران هم انتظار وزش باد همراه با گرد و خاک را داریم.

آسمان تهران صاف

گودرزی افزود: امروز آسمان تهران صاف گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، کمینه دمای امروز پایتخت ۱۹ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۳۵ درجه بالای صفر می‌رسد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: اردبیل با دمای ۶ درجه بالای صفر و اهواز ۴۸ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

 
 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: