کد خبر: ۱۴۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۵
رئیس سازمان هواپیمایی:
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه مذاکره با شرکت هواپیماساز بوئینگ آمریکا ادامه دارد گفت: به احتمال قوی با بوئینگ هم قرارداد خرید هواپیما امضا می‌کنیم.
علی عابدزاده با اشاره به ضرورت افزایش ناوگان هوایی کشور گفت: علاوه بر نوسازی و توسعه ناوگان،‌افزایش ایمنی و بهره‌وری یکی از مهمترین ضروریات خرید هواپیما بحث اشتغال‌زایی در صنعت هوانوردی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حال حاضر درصنعت هوانوردی فقط بیش از هزار خلبان بیمار وجود دارد که با افزایش تعداد هواپیماها و خرید هواپیماهای جدید می‌توان ضریب اشتغال در صنعت هوانوردی را به طور قابل توجهی افزایش داد.

عابدزاده با بیان اینکه تمام ایرلاین‌ها مورد حمایت سازمان هواپیمایی هستند گفت: تنها ایران ایر نیست که وارد مذاکره و بحث خرید هواپیما شده در حال حاضر سایر ایرلاین‌ها در حال مذاکره و رایزنی خرید هواپیما از شرکت‌های خرید معتبر از جمله ایرباس هستند.

وی افزود: همچنین مذاکره با بوئینگ هم متوقف نمانده و رایزنی‌ها ادامه دارد و به احتمال زیاد بوئینگ هم به ایران هواپیما می‌فروشد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که در قرارداد 10 و نیم میلیارددلاری خرید هواپیما از ایرباس حائز اهمیت است این است که این قرارداد بدون هیچ واسطه‌ای انجام شده و بدون تکیه بر اعتبارات دولت قرار است اقساط آن پرداخت شود.

وی همچنین درباره فروش بلیت‌های چارتری در بازار گفت: به طور قطع ایرلاین‌ها اجازه فروش پرواز چارتری به آژانس‌های مسافرتی را ندارند و ملزم به ارائه پروازهای برنامه‌ای هستند.

عابدزاده با بیان اینکه به دنبال کاهش پروازهای چارتری در سال آینده هستیم ادامه داد: تاکنون برای پروازهای نوروزی چیزی حدود 20 هزار مجوز پرواز صادر شده که ایرلاین‌ها هنوز هم درخواست افزایش پرواز را دارند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: