کد خبر: ۱۴۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۸ - ۰۳ تير ۱۳۹۸
کارشناس سازمان هواشناسی اعلام كرد: با استقرار الگوی تابستانه از امروز ( ۳ تیر) تا چهارشنبه این هفته در بیشتر مناطق کشور جوی کاملا پایدار و گرم حاکم است.
فریبا گودرزی روز دوشنبه بيان كرد: پنجشنبه و جمعه با عبور سامانه بارشی هر چند ضعیف از روی شمال غرب در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر، ارتفاعات شمالی البرز و بخش‌هایی از شمال شرق؛ بارش باران گاهی رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی خواهیم داشت.

به گفته وی، از چهارشنبه به بعد دما بر روی نیمه شمالی کشور کمی خنک‌تر و از این گرما تا حدودی کاسته می‌شود.

وی اظهار داشت: از امروز تا آخر هفته شرق و جنوب شرق به ویژه منطقه زابل وزش بادهای شدید همراه با خیزش گرد و خاک خواهد داشت که کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی را در این مناطق به همراه دارد.

گودرزی ادامه داد: با توجه به افزایش سرعت وزش باد در جنوب سمنان، شمال یزد، شمال و شرق اصفهان، قم، مرکزی و جنوب تهران نیز احتمال رخداد گرد و خاک وجود دارد.

وی افزود: همچنین به علت افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور عراق، جنوب غرب کشور ما نیز از بعدازظهر سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه گرد و خاک خواهد داشت که بیشتر در استان بوشهر خواهد بود.

آسمان تهران صاف

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری و بعدازظهر افزایش ابر خواهدداشت. از چهارشنبه به بعد هوا در تهران کمی خنک‌تر می‌شود و به نظر می رسد دمای هوا پنجشنبه به ۳۷ و جمعه به ۳۶ درجه برسد. کمینه دمای امروز پایتخت ۲۸ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز به ۳۹ درجه خواهد رسید.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۱۲ درجه بالای صفر و اهواز ۴۷ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: