کد خبر: ۱۴۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۵ - ۰۱ تير ۱۳۹۸
آمار رسمی از وضعیت معاملات مسکن
متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زمین یا زمین ساختمان کلنگی در زمستان سال ۹۷ نسبت به زمستان ۹۶ رشد ۱۲۱.۹ درصدی و نسبت به پاییز ۹۷ رشد ۳۶.۶ درصد داشته است.

به گزارش قلم، بر اساس گزارشی که مرکز آمار ایران از معاملات زمین در زمستان سال گذشته منتشر کرده، تعداد معالات زمین در زمستان سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۸.۶ درصدی و نسبت به فصل قبل ۱۸.۸ درصد افزایش یافته است.

متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی کشور در زمستان سال ۹۷ نسبت به زمستان سال ۹۶ رشد ۵۹.۸ درصدی داشته اما در این مقایسه تعداد این معاملات ۱۶.۶ درصد کاهش داشته است.

همچنین متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی کشور در زمستان سال گذشته نسبت به سال ۹۶ رشد ۱۱.۵ درصدی در ارزش و رشد ۱۰.۳ درصدی در تعداد داشته است.

اجاره بها ماهانه یک متر مربع زیربنای مسکونی کشور در زمستان سال گذشته نسبت به زمستان سال ۹۶ رشد ۱۹.۲ درصدی در قیمت داشته است ما از نظر تعداد ۱۵.۵ درصد افت کرده است.

همچنین در فصل زمستان سال گذشته نسبت به پاییز قیمت اجاره‌بها ۱.۸ درصد افزایش داشته اما در تعداد آن در کاهش ۱۳.۳ درصدی را به ثبت رسانده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: