کد خبر: ۱۴۵۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۰ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: متأسفانه هنوز فاضلاب دربند و درکه به فاضلاب پایتخت متصل نشده است که باید در این خصوص هر چه سریع‌تر اقدامات لازم صورت بگیرد.

به گزارش قلم، سیاوش شهریور در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران که با حضور جمعی از مدیران شهری، شهرداران مناطق و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از معضلات ما شبکه فاضلاب دربند و درکه است و این شبکه باید به فاضلاب پایتخت رینگ شود. 

وی بیان داشت: یکی از سازوکارها، نظارت فرمانداری بر اقدامات شهرداری است و باید اقداماتی صورت بگیرد که حریم شهر تهران در تقسیمات کشوری مشخص شود. 

فرماندار شهرستان شمیرانات افزود: ما تأکید بر حفظ زمین‌های شمال استان تهران به خصوص روددره‌ها داریم و در همین راستا درخواست داریم که صدور مجوز برج‌باغ‌ها و ساختمان‌های بلندمرتبه توسط شهرداری‌ها در منطقه شمیرانات گرفته شود، چرا که این شهر را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. 

شهریور یادآور شد: باید حمل و نقل عمومی در منطقه یک و شمیرانات بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، چرا که در بعضی از روزها به دلیل نبود حمل و نقل عمومی مناسب، ترافیک‌های سنگینی در منطقه یک تهران شکل می‌گیرد که باید در این خصوص فکر جدی‌ای شود. 

وی ادامه داد: یکی از دلایل تصرفات در شمیرانات، نبود کمربند محیط زیستی و تغییر در طرح تفصیلی و نحوه مجوز ساخت و ساز است که وضعیت نامطلوبی را ایجاد کرده است. 

وی گفت:‌ اگر زلزله‌ای در شمال تهران اتفاق بیفتد، مردم در زیر آوار دفن می‌شوند و باید در این خصوص نیز اقداماتی صورت بگیرد. 

شهریور افزود: سرانه‌های ورزشی، بهداشتی و اوقات فراغت در شهرستان بسیار کم است که زمینی برای ساخت این سرانه‌ها نداریم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: