کد خبر: ۱۴۴۳۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در سفر به تبریز اظهار نظر كرد: از اينكه در خدمت مردم آذربايجان هستم خوشحالم و همچنين امروز با بازدید از منطقه آزاد ارس، شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه علوم پزشکی تبریز و … پیشرفت برنامه‌ها را مرور کرده و برای رفع نواقص برنامه‌ریزی خواهیم داشت.
سورنا ستاری امروز در سفر تبریز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خوشحالم این فرصت پیش آمد که در خدمت مردم شهیدپرور آذربایجان شرقی باشم، پیش از این با دکتر پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز همکاری‌های علمی فراوانی داشتیم.

وی افزود: توجه ویژه‌ای به موضوع دانش‌بنیان داریم و تبریز پایتخت بسیاری از اهداف مرتبط با تحقق اقتصاد دانش‌بنیان است.

ستاری توضیح داد: اکوسیستم مناسب، وجود فضای کارآفرینی، وجود نیروی انسانی مستعد و دانشجویانی با سطح علمی بالا آذربایجان شرقی را به استانی مستعد در زمینه اقتصاد دانش بنیان تبدیل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز با بازدید از منطقه آزاد ارس، شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه علوم پزشکی و … پیشرفت برنامه‌ها را مرور کرده و برای رفع نواقص برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

بازدید معاون رئیس جمهور از پروژه‌های ارس

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در سفر به منطقه آزاد ارس از مجموع پروژه‌های این منطقه بازدید کرد.

سورنا ستاری به همراه هیأت همراه با استقبال محسن نریمان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس وارد این منطقه شده و از ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناوری و توسعه صادرات ارس، شروع بکار صندوق پژوهش و فناوری ارس و سایت گلخانه‌ای ارس بازدید کرد.

این مجتمع گلخانه‌ای که مورد بازدید ستاری قرار گرفت، در فضای ۶۰ هکتاری فعالیت می‌کند و یکی از بزرگترین مراکز گلخانه‌ای در کشور است که اقدام به صادرات محصولات ارگانیک به روسیه و کشورهای همسایه کرده است.

خط مکانیزه حمل و بسته‌بندی محصولات تولیدی کشاورزی نیز بخشی از این مجتمع گلخانه‌ای را به خود اختصاص داده است.

همچنین در ادامه بازدید ستاری، مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات و صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد.

مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات ارس در مساحت هزار متری با همکاری پارک علم و فناوری و منطقه آزاد ارس ایجاد شده است.

همچنین صندوق پژوهش و فناوری، اولین صندوق در شمالغرب کشور و منطقه ارس است.

افتتاح مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات ارس

ساختمان جدید مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات ارس توسط سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

عبدالرضا واعظی، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در حاشیه افتتاح مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات ارس و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی ارس، اظهار کرد: این مجموعه که امروز توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد، مرکز رشد واحدهای فناوری ارس است که جزو مراکز رشد پارک علم و فناوری آزاد ارس است، در کنار این مجموعه اولین صندوق پژوهش و فناوری استان در منطقه آزاد ارس نیز شروع به کار کرد.

وی ادامه داد: صندوق پژوهش و فناوری ارس با سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ارس، پارک علم و فناوری استان و صندوق شکوفایی و شرکت دانش‌بنیان با هدف ارائه تسهیلات کم بهره به شرکت‌های دانش بنیان و فناوری، آغاز به کار می‌کند.

واعظی با بیان این‌که زمینی برای ایجاد شهرک فناوری جهت استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید و صادرات محصولات دانش‌بنیان اختصاص یافته است، گفت: سه پروژه مرکز رشد فناوری و توسعه ارس، صندوق پژوهش‌وفناوری و شهرک فناوری در قالب پروژه بزرگ با عنوان "هاب ارس" برای استقرار تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان کشور در منطقه آزاد ارس به بهره‌برداری می‌رسد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: