کد خبر: ۱۴۱۸۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۳ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۸
اگر سکه بابت پرداخت مهریه باشد، مشمول مالیات نیست، در صورتی که خانمی مهریه خود را دریافت کند و آن را بفروشد باید مالیات بدهد. تفاوت قیمت حادث شده و درآمد کسب می‌کند.
به گزارش قلم، مدیرکل دفتر فنی و حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه اخذ مالیات از سکه براساس قانون مالیات‌های مستقیم است، گفت: پرداخت مهریه مشمول مالیات سکه نیست.
محمد برزگری در مورد اینکه می‌توان خرید سکه را درآمد حساب کرد، یادآور شد: وقتی سکه خرید و فروش می‌شود، مشمول مالیات خواهد بود، در غیر این صورت مالیاتی اخذ نمی‌شود.
برزگری با بیان اینکه اگر سکه بابت پرداخت مهریه باشد، مشمول مالیات نیست، عنوان کرد: احراز این موضوع براساس مستندات مشخص می‌شود و بعداً وارد حساب‌های بانکی می‌شویم. مدیرکل دفتر فنی و حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی با تأکید بر اینکه افرادی که سکه دریافتی را نفروخته باشند، مالیاتی نمی‌دهند، بیان داشت: در صورتی که خانمی مهریه خود را دریافت کند و آن را بفروشد باید مالیات بدهد. تفاوت قیمت حادث شده و درآمد کسب می‌کند.
به گفته وی، این دستورالعمل برای مالیات سکه از کسانی است که خرید و فروش کرده‌اند. مثلاً شما خانه دارید تا وقتی نفروشید مالیات ندارد، اما برای فروش مالیات دریافت می‌شود. خرید و فروش سکه را از بقیه جدا نکردیم و در خرداد و تیرماه برای همه مشاغل حقیقی و حقوقی اطلاع‌رسانی می‌شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: