کد خبر: ۱۴۰۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۵ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
معاون وزیر کار می‌گوید: از آنجا که در نگاه جامعه واگذاری شرکت‌ها به بخش خصوصی نمره خوبی کسب نکرده، بهترین راه‌های واگذاری، واگذاری به بخش تعاون است.
به گزارش قلم، «محمد کبیری» گفت: در نگاه جامعه واگذاری شرکت‌ها نمره خوبی را کسب نکرده است. معتقدم یکی از بهترین راه‌های واگذاری، واگذاری به بخش تعاون است. مردمی کردن اقتصاد از طریق واگذاری شرکت‌های دولتی و شبه دولتی به تعاونی‌ها که متشکل از کارکنان شرکت‌ها و مردم هستند ممکن می‌شود.  
 
وی با اشاره به تفاهم نامه‌ای که میان معاونت تعاون و شستا برای واگذاری شرکت‌های شستا به تعاونی‌ها منعقد شده است، گفت: مهم‌ترین تفاهمی که در خصوص واگذاری به تعاونی‌ها داشتیم واگذاری شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) به تعاونی‌ها است که تفاهمنامه‌ای نیز در این خصوص امضا شده است.
 
کبیری گفت: در تفاهمنامه با شستا اولویت‌های مختلفی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به واگذاری شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی به تعاونی‌های توسعه عمران شهرستان‌ها اشاره کرد.
 
معاون وزیر کار درباره مذاکره در خصوص واگذاری برخی شرکت‌های خاص شستا به تعاونی‌ها، تصریح کرد: در واگذاری شرکت‌های شستا، پنج مورد مذاکره در حال انجام است. این پنج شرکت در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و پتروشیمی فعالیت دارند که در مراحل آینده جزئیات آنها اطلاع‌رسانی می‌شود. البته در بخش پتروشیمی واگذاری به‌صورت کامل نیست.
 
وی افزود: در تفاهمنامه امضا شده بین شستا و امور تعاون غیر از بحث واگذاری‌ها، بحث مشارکت شستا و تعاونی‌های توانمند در پروژه‌هایی که پیشرفت مناسبی دارند نیز مطرح شده است. هم‌اکنون واگذاری پروژه پتروشیمی ۷۰۰ میلیون دلاری شستا روی میز و در دست بررسی است.
 
معاون وزیر تعاون با تأکید بر اینکه امسال تعدادی از واگذاری‌ها به تعاونی‌ها انجام می‌شود، گفت: پنج تا ۱۰ مورد واگذاری شرکت‌ها به تعاونی‌ها در مرحله مذاکره است و پس از اینکه این موارد انجام شود، واگذاری‌ها روان‌تر و تکرار پذیر خواهد بود. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: