کد خبر: ۱۳۹۹۹
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۳ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
در حال حاضر 2.81 درصد از ارزش کل بازار فرابورس ایران به صنعت بیمه و صندوق های بازنشستگی (به جز تامین اجتماعی) اختصاص دارد. از 19 شرکت بیمه‌ای که بخشی از سهامشان در فرابورس ایران داد و ستد می‌شود 10 شرکت در بازار پایه و 9 شرکت در بازارهای اول و دوم هستند.
به گزارش قلم، در حال حاضر سهام 19 شرکت بیمه در فرابورس ایران معامله می‌شود. سهام 9 شرکت بیمه در بازار اول و دوم و 10 شرکت بیمه هم در بازار پایه ب و ج داد و ستد می‌شود.
در حال حاضر 2.81 درصد ارزش کل بازار فرابورس در اختیار صنعت بیمه یعنی گروه "بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تأمین اجتماعی" است که این عدد حدود 8,590 میلیارد تومان و مربوط به شرکت‌های پذیرفته شده در بازارهای اول و دوم فرابورس می‌شود.
همانطور که اشاره شد سهام 9 شرکت بیمه در بازار اول و دوم فرابورس ایران معامله می‌شود که این تعداد 6 شرکت در بازار دوم هستند این شرکت عبارتند از بیمه نوین، بیمه کوثر، بیمه اتکایی امین، بیمه معلم، بیمه میهن، بیمه دی. همچنین سهام سه شرکت از آن 9 شرکت در بازار اول فرابورس داد و ستد می‌شود که بیمه‌های اتکایی ایرانیان، بیمه پاسارگاد و بیمه سامان از جمله آن‌ها هستند.
از 10 شرکتی که سهامشان در بازار پایه ب و ج معامله می‌شود 8 شرکت در بازار پایه ب هستند که نام آن‌ها بیمه زندگی خاورمیانه، تجارت نو، بیمه کارآفرین، حکمت صبا، رازی، بیمه سرمد، حافظ و سینا است. همچنین سهام دو شرکت بیمه آرمان و بیمه تعاون در بازار پایه ج داد و ستد می‌شوند.
بد نیست یادآوری کنیم که بخشی از سهام بیمه آسیا، بیمه البرز، بیمه دانا، بیمه ملت و بیمه پارسیان، در بازار اول بورس و بخشی از سهام شرکت بیمه ما در بازار دوم بورس معامله می‌شوند.
منبع: فصل اقتصاد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: