کد خبر: ۱۳۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۱۴ خرداد ۱۳۹۸
چطور دردهای این بیماری را مهار کنیم
اگر خودتان تجربه ابتلا به سنگ‌كليه را نداشته باشید، حتما در بین اطرافیان‌تان افرادی را دیدید که به این بیماری مبتلا هستند و با شروع دردهای کلیه از شدت درد به‌طرز عجیبی به خود مي‌پیچند. سنگ‌كليه به دلیل رسوب کردن و تجمع مواد کلسیمی و تشکیل کریستال‌ یا سنگ‌ در کلیه‌ها به وجود مي‌آید که حرکت آن‌ها مي‌تواند طاقت‌فرسا باشد. برای درمان سنگ‌كليه و دردهای ناشی از آن روش‌های مختلفی در طب مدرن وجود دارد اما بد نیست با بعضی از شیوه‌های درمانی سنگ‌کلیه و تسکین دردهای ناشی از آن با روش‌های طبیعی آشنا شوید. روش‌هایی که با کمک گیاهان دارویی می‌تواند در فاز اولیه ابتلا به سنگ‌كليه به پیشگیری از بزرگ‌شدن سنگ‌ها یا شکسته‌شدن آن‌ها کمک کند.
از این چای غافل نشوید
برای کنترل دردهای ناشی از سنگ‌كليه نوشیدن دمنوش گل قاصدک بی‌فایده نیست. این دمنوش کمک‌تان مي‌کند تا راحت‌تر و ساده‌تر برای دفع سنگ‌كليه آماده شوید. خاصیت ادرار آور این گیاه موجب مي‌شود سیستم ادراری و مجاری ادرار زود به زود پاک‌سازی شوند و امکان تشکیل بلور یا سنگ در آن به حداقل برسد. این گیاه را مي‌توان به صورت دم کرده یا خشک مصرف کرد. برای مصرف برگ‌های خشک این گیاه بهتر است برگ‌های خشک را کوبیده به صورت پودر درآورید و آن را درون یک کپسول خالی بریزید و با مقداری آب ببلعید. پیش از مصرف این گیاه دارویی بهتر است با متخصص طب سنتی مشورت کنید.
از خارمریم تا کاکل ذرت 
درمانگران شیوه‌های طبیعی در سراسر جهان مانند هند، چین و ایران برای کنترل و مهار دردهای سنگ معده و دفع آن نوشیدن بعضی از دمنوش‌های گیاهی و درمانی را توصیه مي‌کنند. چای سبز از جمله گیاهان دارویی است که تاثیر زیادی در درمان سنگ‌كليه و پیشگیری از ابتلای به آن دارد. به گفته درمانگران طب سنتی مصرف این چای به جهت داشتن خاصیت آنتی‌اکسیدانی تاثیر بسزایی در درمان سنگ‌كليه دارد. البته باید توجه شود که به هنگام تهیه این نوع چای سبز از نوع بدون کافئین آن تهیه کنید. در کنار چای سبز مصرف عصاره گیاه قره قاط نیز برای درمان و سلامت کلیه‌ها كه متخصصان طب سنتی آن را توصیه كرده‌اند. به گفته درمانگران طب سنتی  مصرف گیاهانی همچون کاکل ذرت، خارمریم، چای سبز و قره قاط از جمله کاربردی‌ترین گیاهان برای درمان بیماری سنگ‌كليه است.
روغن درمانی را فراموش نکنید
شاید هنگام درد کشیدن روغن درمانی برایتان کمی دشوار باشد اما این کار را انجام دهید تا از معجزه تسکین بخش آن بی‌بهره نمانید.  ماساژ روغن کرچک درصورتی‌که به خالص بودن آن اطمینان داشته باشید می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش دردهای سنگ‌كليه داشته باشد. درمانگران طب سنتی ماساژ روغن کرچک به روی کلیه‌ها و گرم‌کردن این ناحیه با کمک کیسه آب‌جوش را بهترین روش برای کاهش دردهای می‌داند که موجب بی‌قراری بیمار می‌شود. ماساژ کلیه‌ها با این روغن و کمپرس گرم کردن آن در طول روز به مدت يك ساعت می‌تواند کاهش قابل توجهی را در درد بیمار داشته باشد. 
از میوه‌ها کمک بگیرید.
خیلی‌ها باور ندارند که آب میوه هم بتواند به کنترل و تسکین دردهای سن کلیه کمک کند اما مي‌توان با کمک بعضی از میوه‌ها مثل پرتقال و لیموترش  به کنترل دردهای ناشی از سنگ‌كليه پرداخت. نوشیدن آب پرتقال و لیموترش می‌تواند تشکیل سیترات‌های ادراری، بلور‌ها و کریستال‌ها را در دستگاه ادراری به‌ویژه کلیه‌ها مهار کند و به این ترتیب احتمال تشکیل سنگ‌كليه را به صفر برساند. اگر چه شرط عقل آن است که این شیوه را تنها راه پیشگیری از ابتلا به سنگ‌كليه قلمداد نکنید و در کنار استفاده از این روش احتمال ابتلا به این بیماری را با مشاوره متخصص و پزشک خود بررسی کنید. 

منبع: تندرستي
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: