کد خبر: ۱۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۴
در صورت تصویب نمایندگان مجلس صورت می‌گیرد:
بنابر اظهارات رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)، براساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از اول تیرماه سال 1395، یارانه سه دهک بالای کشور قطع و با نظر بهزیستی و کمیته امداد رقم آن به دو دهک پایین اختصاص می‌یابد که این مصوبه در صورت تصویب در صحن علنی مجلس اجرایی می‌شود.
اختصاص یارانه سه‌دهک بالا به دو دهک پایین

سیدپرویز فتاح در نشست خبری امروز خود افزود: حدود 11 ماه است که ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) را برعهده داشتم و امسال سال سختی برای کمیته امداد بود اما با این حال در طول این مدت با شناختن این نهاد و همچنین رویارویی با جامعه هدف و هموطنانی که براساس حوادث و یا روش‌های مدیریتی امثال ما دچار مشکلاتی در زندگی خود شده‌اند، متوجه سنگینی مسوولیت دولتمردان نظام شدم، زیرا معتقدم جامعه هدف کمیته امداد برای کشور و اقتصاد آن به مثابه دماسنجی است که میزان تب موجود در جامعه را نشان می‌دهد.

وضعیت مدجویان نسبت به گذشته بهتر نشده است
وی ادامه داد: مسائل و مشکلات جامعه هدف کمیته امداد مختص این دولت نیست زیرا دولت فعلی هم این وضعیت را از گذشته به ارث برده، هرچند که نمی‌خواهم بگویم وضعیت نسبت به گذشته بدتر شده است اما باید بدانیم به علت مسائلی چون رکود، تورم و... به رغم تمام تلاش‌های دولت باز هم وضعیت نسبت به گذشته بهتر نشده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه ضمن تاکید بر آنکه کمیته امداد متکی به دولت‌ها نیست گفت: در مجموعه امداد هم به رغم تمامی تلاش‌های صورت گرفته به علت مسائلی چون رکود و... نتوانستیم فعالیت‌های خود را آنطور که باید ارائه کنیم اما در حال حاضر شناخت ما از وضعیت جامعه هدف بیشتر شده و با وجود آنکه از ابتدای مسوولیتم در این نهاد رویکرد سیستمی را در دستور کار خود قرار داده‌ام و به اذعان همه دولتمردان و کارشناسان، کمیته امداد تحلیل درستی از مسائل و شیوه صحیحی برای محرومیت زدایی دارد این در حالیست که در عملیات و اجرا دچار مشکلاتی هستیم.

فتاح در ادامه ضمن قدردانی از رییس جمهور، معاون اول رییس جمهور، نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و همچنین علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: دولتمردان تمامی تلاش خود را در همکاری با امداد ارائه کردند و من تشکر ویژه از تمامی آنها دارم زیرا تا جایی که توانسته‌اند برای مجموعه امداد و سازمان بهزیستی کشور تلاش کرده‌اند.

دخالتی در انتخابات هفتم اسفند نداشتیم/ برخی مدیران از امکانات کمیته امداد برای انتخابات استفاده کرده بودند که اخراج شدند
وی در ادامه درخصوص انتخابات هفتم اسفندماه نیز اظهار کرد: پیش از برگزاری انتخابات هفتم اسفندماه، به دولتمردان و مجلس این اطمینان را دادم که کمیته امداد به هیچ وجه در انتخابات دخالت نخواهد کرد و خوشبختانه در حال حاضر نیز آنها این مساله را تایید می‌کنند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه درخصوص اخراج چند تن از مدیران این نهاد به علت فعالیت‌های انتخاباتی نیز اظهار کرد: برخی از همکاران ما که هرچند مسوولیت مهمی نداشتند، اما به تذکرهای ما اهمیت ندادند به همین دلیل از مجموعه اخراج شدند. به این ترتیب ما از تذکرهای خود کوتاه نیامدیم و بزرگترین تخلف آنها را سرپیچی از دستور مبنی بر عدم دخالت در فعالیت‌های انتخاباتی می‌دانیم هرچند که برخی از آنها از امکانات مجموعه کمیته امداد استفاده کرده بودند.

نقل مکان قطعی کمیته امداد از سوهانک به آزادی تا پایان خرداد 95
فتاح در ادامه درخصوص نقل و انتقالات مجموعه کمیته امداد از منطقه سوهانک به میدان آزادی نیز اظهار کرد: به لطف خدا به وعده خود به مردم و رسانه‌ها عمل کردیم و پس از تعطیلات نوروز در ساختمان میدان آزادی مستقر خواهیم شد.

وی در ادامه تصریح کرد: نقل مکان قطعی کمیته امداد از سوهانک به آزادی حدود 3 ماه به طول خواهد انجامید، با این حال هیات امنا و ریاست مجموعه قطعا تا بعد از تعطیلات نوروز، به طور کلی در ساختمان جدید این مجموعه واقع در خیابان آزادی مستقر خواهند شد و تا پایان خردادماه نیز به طور کلی سوهانک را تخلیه خواهیم کرد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر مشتری‌های خوبی برای خرید مجتمع سوهانک مراجعه کرده‌اند و قیمت پیشنهاد شده آنها نیز مناسب بوده است اما به چانه‌زنی‌های خود ادامه خواهیم داد تا مجموعه به قیمت فروش رود زیرا برای فروش آن هیچ عجله‌ای نداریم و در حال حاضر مجموعه آزادی را خریداری کرده‌ایم.

فتاح درخصوص نحوه هزینه‌کرد پول حاصل از فروش مجموعه سوهانک نیز اظهار کرد: پول حاصل از فروش مجتمع سوهانک به طور کلی پشتوانه وام قرض‌الحسنه کمیته امداد خواهد شد.

وی در ادامه درخصوص پرداخت مستمری‌ها نیز اظهار کرد: در تمامی 10 ماه گذشته تمامی مستمری مددجویان پیش از پرداخت حقوق کارکنان کمیته امداد پرداخت شده است؛ این سخت‌گیری باعث پرداخت به موقع حقوق کارکنان نیز شده است.

راه‌اندازی «سامانه صدقه پیامکی»
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه از راه‌اندازی «سامانه صدقه پیامکی» توسط کمیته امداد ب