کد خبر: ۱۳۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۴ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
شهردار مشهد تاکید کرد:
شهردار مشهد گفت: مساله حائز اهمیت در منطقه 8، موضوع پارک 72 هکتاری درون پادگان است که بایستی پارک ملت شماره 2 ما باشد.
به گزارش قلم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلایی در مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه 8 مشهد که در محل اتاق جلسات این منطقه برگزار شد به چندین مساله در خصوص منطقه 8 اشاره کرد و اظهار داشت: مساله حائز اهمیت، موضوع پارک 72 هکتاری درون پادگان است که فکر می‌کنم بایستی پارک ملت شماره 2 ما باشد که برای آیندگان به یادگار می‌گذاریم. در همین خصوص سرعت در تعامل با ارتش مهم است که این موضوع چند بخش است که منطقه 8 در هماهنگی حوزه شهرسازی ، طراحی پارک را شروع کنید.
وی افزود: انتظار دارم که این درختان کهن و فضای ویژه که سرمایه‌ای در اختیار ماست را در پارک 72 هکتاری خیابان ملک‌الشعرای بهار حفظ کنید و یک اثر ماندگار و معاصر تبدیل کنیم.
کلائی با بیان اینکه ارتش یکی از ذینفعان بزرگ در منطقه 8 است، اظهار داشت: تعامل با ارتش موضوع جدی و مهمی در منطقه 8 است که توسعه شهر را در بر دارد لذا باید ارتش و شهرداری همراه شوند تا اتفاقات خوبی برای شهر رقم بخورد.
کلائی ادامه داد: از دیگر مسائل مدنظر منطقه 8 باید ایده‌پردازی برای مجتمع‌های ایستگاهی مترو خط 2 که در منطقه 8 است، انجام شود.
شهردار مشهد تصریح کرد: به واسطه عدم افتتاح ایستگاه شهید کاوه بخش زیادی از شهروندان از خط 2 استفاده‌ای نمی‌کردند که بهره‌بردداری از آن در یک ماه و نیم آینده، تعداد زیادی از شهروندان را جا به جا خواهد کرد و استفاده از موقعیت ایستگاه و تحولی که ایستگاه‌های مترو و بهره‌برداری از خط مترو می‌تواند ایجاد کند موضوع مهمی است و می‌شود کار خلاقانه و جدی کرد.
کلایی به اهمیت محورهای اصلی در منطقه 8 اشاره کرد و گفت: چند محور اصلی در منطقه وجود دارد که فعالیت در آنها را باید جدی بگیرید که یکی از آنها کوهسنگی است. محور کوهسنگی باید در تعامل با منطقه یک مشهد به یک محور نمونه تبدیل شود. خیابان کوهسنگی سرمایه بسیار مهمی در دست ماست که اهتمام لازم را در این خصوص انجام دهید.
وی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر مساله ارتفاعات جنوبی در منطقه 8 است که این موضوع در مناطق 7، 9 و 8 با اولویت منطقه 9 و 8 بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: یکی دیگر از مسائل مهم در منطقه 8 ارتباط با شهروندان و مشتریان در منطقه است. ترکیب فضاهای مسکونی با رویکردهای متفاوت اجتماعی و همچنین فضاهای اقامتی که مشتریان و متولیانی از شهرهای دیگر یا نهادهای دولتی دارد و تعامل منطقه با متولیان مهم است.
کلایی یکی دیگر از مسائل را دغدغه‌ای از جنس شهرسازی عنوان کرد و گفت: دغدغه‌ای که در مراکز شهر مانند منطقه 8 وجود دارد این است که این مراکز کم کم از سکنه خالی می شوند و اینکه ما چگونه بتوانیم با توجه به ترافیک‌های عبوری و کمبود جمعیت، رونق را در این مناطق حفظ کنیم یک مساله جدی است. استقرار فضاهای فرهنگی و هنری باید برای این مساله در دستور کار قرار داده شود و جانمایی‌های خلاقانه برای پروژه‌های مختلف بسیار مهم است.
شهردار مشهد به جذب سرمایه و سرمایه‌گذار به صورت مستقل در منطقه 8 مشهد اشاره کرد و اظهار داشت: باید بر روی سیما و منظر برخی از محورها در شهر به عنوان محورهای نمونه کار شود.
کلایی منطقه 8 را کلید حل مساله ترافیک شهر عنوان کرد و گفت: مساله ترافیک موضوعی است که باید در کلانشهر مشهد حل شود ولی من در مرکز این موضوع منطقه 8 را می‌بینم که می‌تواند کلید حل این مساله باشد و در موضوعات ترافیکی موفق عمل کند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: