کد خبر: ۱۳۱۰۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۱ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
یکی از بزرگ‌ترین واگذاری‌های دولت به تامین‌اجتماعی در قبال بدهی، هفته گذشته نهایی شد.
به گزارش قلم به نقل از به اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، هفته گذشته در جلسه مشترک سازمان تامین‌اجتماعی با سازمان خصوصی‌سازی، واگذاری صددرصدی نیروگاه برق خلیج‌فارس به سازمان تامین‌اجتماعی در قالب پرداخت بخشی از بدهی بیمه ای دولت، نهایی شد.

کارشناسان تامین‌اجتماعی، این واگذاری را از مهم‌ترین واگذاری‌های چند سال اخیر نامیده‌اند و آن را یک موضوع مهم برای تامین‌اجتماعی قلمداد می‌کنند.

این نیروگاه با ظرفیت تولید بالا، در تامین برق جنوب کشور و پایداری شبکه نقش بسزایی دارد. نیروگاه گازی خلیج‌فارس به شرکت سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی (شستا) واگذار می‌شود و پس از آن نسبت به عرضه سهامش در بورس اقدام خواهد شد.

در همین رابطه حسین امیری گنجه در گفتگویی اظهار داشت: واگذاری این نیروگاه به تأمین اجتماعی حدود ۱۰ سال قبل به تصویب هیأت دولت رسیده بود اما مشکلاتی برای اجرای این مصوبه ایجاد شده بود که این مسئله با پیگیری های این سازمان و همکاری سازمان خصوصی حل شد و این نیروگاه به طور ۱۰۰ در صدی در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفت.

وی افزود: میزان تولید نیروگاه خلیج فارس در سال ۱۳۹۶ برابر با ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار مگاوات ساعت بوده است. از این رو این نیروگاه در تأمین برق جنوب کشور و پایداری شبکه نقش بسزایی دارد و در کل دنیا فقط ۱۵۲ نیروگاه با ویژگی‌های نیروگاه خلیج فارس وجود دارد که این نیروگاه پیشرفته ترین نیروگاه کلاس E کشور است. مساحت زمین این نیروگاه یک میلیون و ۶۵ هزار متر مربع است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، امیری گنجه از واگذاری سهام این نیروگاه در بورس خبر داد و گفت: این مجموعه در مرحله اول به شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) واگذار می شود و بعد از آن نسبت به عرضه سهام آن در بورس اقدام خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: