کد خبر: ۱۳۰۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۷ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با کاهش ۴۱ سنتی معادل ۰.۶ درصد به ۷۲ دلار و ۲۱ سنت رسید.
به گزارش قلم، روز جمعه قیمت جهانی‌نفت به دلیل نگرانی از افت تقاضا کاهش داشت اما به دلیل تشدید نگرانی ها از تبعات اختلافات سیاسی میان تهران و واشنگتن رشد قیمت هفتگی را به ثبت رساند.
 
در حالی که وزیر امور خارجه ایران در تلاش برای مقابله با تحریم های آمریکا و نجات توافق هسته ای است، تهران در واکنش به اعزام ناو جنگی آمریکا به منطقه گفته به راحتی قادر به هدف قرار دادن کشتی های جنگی آمریکا در خلیج فارس است.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۴۱ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۷۲ دلار و ۲۱ سنت رسید، اما رشد قیمت هفتگی حدودا ۲ درصدی را به ثبت رساند که اولین رشد هفتگی در ۳ هفته گذشته بود.
 
قیمت نفت خام آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با ۱۱ سنت کاهش به ۶۲ دلار و ۷۶ سنت رسید و رشد هفتگی حدودا ۱.۷ درصدی را پشت سر گذاشت. روز جمعه افت شاخص‌ها در بورس آمریکا به دلیل نگرانی از تشدید تنش تجاری بین آمریکا و چین موجب شد تا قیمت نفت افت کند.
 
رسانه‌های چینی موضع سرسختانه‌ای در قبال اختلافات تعرفه‌ای دو کشور گرفته و نوشته اند جنگ تجاری تنها موجب قدرتمند‌تر شدن چین خواهد شد و هرگز این کشور را به زانو در نخواهد آورد.
 
در تازه‌ترین تحولات منطقه خاورمیانه، ائتلاف به رهبری عربستان چندین حمله هوایی را علیه مواضع حوثی‌ها در یمن انجام داد و چندین غیرنظامی را به خاک و خون کشید. افزایش تنش‌ها در منطقه ترس از ایجاد اختلال در عرضه نفت را افزایش داده و موجب بالا رفتن قیمت‌ها شده است.
منبع: تجارت نیوز
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: