کد خبر: ۱۲۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
رئیس کمیسیون حمل و نقل شهر تهران اعلام کرد که نرخ کرایه‌ تاکسی در پایتخت به طور متوسط ۲۳ درصد افزایش یافته است.
به گزارش  قلم، محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در یکصد و چهلمین جلسه شورای شهر تهران که امروز (یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت ماه) برگزار شد، در خصوص سرنوشت افزایش قیمت‌های متفاوت خطوط تاکسی در تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به طور متوسط سخنان شهردار در مورد افزایش ۲۳ درصدی نرخ کرایه تاکسی صحیح است، البته باید به این نکته توجه کرد که تاکسی‌ها از هیچگونه یارانه‌ای استفاده نمی‌کنند، اما در خصوص مترو و اتوبوس دولت موظف به پرداخت یارانه است، اما از آنجایی که تاکسی‌ها شخصی هستند، هیچگونه یارانه‌ای دریافت نمی‌کنند و با تورمی که داریم این ۲۳ درصد با توجه به هزینه‌های آن‌ها مبلغ زیادی نیست.

وی با اشاره به مصوبه شورا مبنی بر اینکه میزان افزایش نرخ کرایه باید برابر با نرخ تورم باشد، افزود: با این فرمول نرخ تورم ۲۷ درصد بود، اما با رفت و آمدی که بین فرمانداری و دولت صورت گرفت، نرخ کرایه ۲۳ درصد افزایش یافت.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه نرخ افزایش یافته تاکسی‌ها ۲۳ درصد است، گفت: نظارت بر قیمت وظیفه تاکسیرانی است و این عدد هم متوسط است، چون ممکن است در برخی از خطوط بیشتر هم باشد و در مجموع آنچه که تاکسیرانی اعلام کرده باید اجرا شود.

علیخانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا می‌گویید به طور متوسط، ممکن است بیشتر از این میزان باشد، تصریح کرد: من فکر نمی‌کنم کرایه تاکسی بیشتر از ۲۳ درصد افزایش پیدا کرده باشد و اینکه می‌گوییم به طور متوسط به خاطر این است که در بعضی خطوط ممکن است کمتر باشد، چون این قیمتی که نهایی شده با تصمیم دولت نهایی شده است، لذا سقف افزایش کرایه تاکسی‌ها ۲۳ درصد است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا رانندگان این میزان افزایش قیمت را پذیرفته‌اند؟ گفت: طبیعتا رانندگان با توجه به میزان تورم از این نرخ راضی نیستند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در صورت افزایش قیمت حامل انرژی آیا افزایش قیمت دیگری هم صورت گرفت؟ گفت: پیش بینی شده که این اتفاق رخ ندهد، لذا باید در آینده در این خصوص صحبت کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: