کد خبر: ۱۲۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۷ - ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: طرح تفصیلی منطقه ۲۲ تدوین شده است و در جلسات کمیسیون ماده پنج هم بررسی شد و در حال حاضر جزئیات آن در حال نهایی شدن است.
به گزارش قلم، محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران در مراسم افتتاح باغ راز هستی در منطقه ۲۲ شهرداری تهران، گفت: مدیریت شهری در دوره پنجم شورای شهر تهران، مطالبات مردمی را پیگیری می‌کند.

وی افزود: بازگرداندن فضای سبز به شهرها امروز در دنیا به عنوان یک شاخص اصلی مطرح است و متاسفانه ما در گذشته سرمایه‌های شهری را به سمت شبکه‌های بزرگراهی بردیم و شهر را دو دستی به ماشین‌ها دادیم.

سالاری گفت: کسی منکر ضرورت ایجاد شبکه‌های بزرگراهی نیست اما این حجم از ایجاد شبکه‌های بزرگراهی به نظر می‌رسد می‌شد با نوعی تدبیر و کارهای نرم‌افزاری مدیریت شده و از ساختش جلوگیری شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: منطقه ۲۲ فضاهای بزرگ مقیاس زیادی دارد و باید به فکر گسترش فضاهای سبز بود.

وی افزود: در مناطقی که چنین فضاهای بزرگ مقیاسی برای افزایش کیفیت زندگی شهری وجود ندارد، مدیریت شهری به سمت ایجاد پاتوق‌های اجتماعی کوچک مقیاس رفته است.

سالاری گفت: منطقه ۲۲ باید صادر کننده سرانه‌ها به سایر مناطق می شد اما متاسفانه امروز خودش در باب یک سری از سرانه ها دچار کمبود است.

وی ادامه داد: در منطقه ۲۲ برای سکنی گزیدن ۵۰۰ هزار نفر جمعیت شهری، ساختمان سازی شده است اما امروز حدود ۲۰۰ هزار نفر در منطقه ساکن شده‌اند و برای همین ۲۰۰ هزار نفر هم سرانه‌ها کافی نیست.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: طرح تفصیلی منطقه ۲۲ تدوین شده است و در جلسات کمیسیون ماده پنج هم بررسی شد و در حال حاضر جزئیات آن در حال نهایی شدن است و ما قرار است زیست پذیری منطقه را بالاتر ببریم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: