کد خبر: ۱۲۵۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
بر اساس تجربه سال های پیش و برخلاف اعیاد ماه شعبان، هرچه به ماه رمضان نزدیک تر می شویم،‌میزان داد و ستدها کاهش می یابد.

به گزارش قلم، رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با بیان این مطلب گفت: با توجه به نزدیکی به ماه مبارک رمضان، میزان معاملات طلا و سکه در بازار کاهش یافته است.

محمد کشتی‌آرای تصریح کرد: به دلیل فرارسیدن ماه رمضان در روزهای آینده  شاهد کاهش میزان داد و ستد در بازار هستیم که در نتیجه این وضعیت سبب شده تا تعادل میان عرضه و تقاضا برقرار شود به طوری که این مساله موجب شده تا حباب سکه همچنان در قیمت ۵۸۰ هزار تومان ثابت بماند.

وی تاکید کرد: در یک هفته گذشته قیمت طلا در بازارهای جهانی روند نزولی طی کرد و با ۱۸ دلار کاهش به نرخ هر اونس۱۲۶۸ دلار رسید.

وی افزود: این در حالی است که در برخلاف بازارهای جهانی،‌بازار سکه و طلا در ایران تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز قرار گرفت و قیمت ها به صورت صعودی افزایش یافت به بیش از ۵میلیون تومان رسید. 

این فعال بازار طلا و جواهر بیان کرد: معمولا افزایش نرخ سکه و طلا در بازار داخل تحت تاثیر نوسان قیمت ارز قرار دارد به طوری که نوسانات نرخ ارز در هفته گذشته سبب شد تا این فلز گرانبها افزایش قیمت روزانه را تجربه کند. 

وی درباره میزان افزایش نرخ طلا در هفته ای که گذشت، توضیح داد:‌ دریک هفته گذشته هر گرم طلای خام ۱۸ عیار  با افزایش ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومانی قیمت به نرخ ۴۵۶ هزار و ۴۰۰ تومان رسید و معامله شد.

کشتی آرای گفت: هر مثقال طلای ۱۷عیار به عنوان مبنای تعیین قیمت ها نیز در هفته گذشته حداقل افزایش ۵۷ هزار تومانی را تجربه کرد و سرانجام در اخرین ساعات معاملات روز پنجشنبه به نرخ یک میلیون و ۹۷۷ هزار تومان رسید.

وی گفت: سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با رشد ۷۰ هزار تومانی به قیمت چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با رشد ۱۰۵ هزار تومانی به ارزش پنج میلیون و ۸۰ هزار تومان، نیم سکه و ربع سکه با رشد ۴۰ هزار تومانی به ترتیب به ارزش ۲ میلیون و ۷۶۰ هزار و یک میلیون و ۷۹۰ هزار تومان هفته گذشته خرید و فرو ش شدند. 

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر عنوان کرد: در بازار هفته پیش هر قطعه سکه یک گرمی با افزایش ۱۰ هزار تومانی به نرخ ۹۶۵ هزار تومان داد و ستد شد .

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: