کد خبر: ۱۲۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۹ - ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
در هماش پیاده روی بازنشستگان شهرداری مطرح شد؛
شهردار تهران گفت: برای استخدام فرزندان بازنشستگان تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم، اما دولت از ما تعهد گرفته که هر گونه استخدامی با فراخوان انجام شود.
به گزارش قلم، پیروز حناچی شهردار تهران در ششمین همایش بزرگ پیاده‌روی و بازنشستگان شهرداری تهران که امروز (جمعه سیزدهم اردیبهشت ماه) برگزار شد، با اشاره به یکی از اشعار سعدی مبنی بر اینکه «به حال آن مرد باید گریست که دخلش بود نوزده خرجش بیست» اظهار کرد: دخل و خرج ما با هم نمی‌خواند، اما تلاش می‌کنیم بر این وضعیت غالب شویم و یک تغییر پارادایم در شهرداری بوجود آوریم.

وی با انتقاد از شهرفروشی افزود: اینکه فضا‌های شهر را به حراج گذاریم، معنایش این است که در شهر زندگی نکنیم.

شهردار تهران تصریح کرد: در حال حاضر دو لایحه حمایت از ارزش افزوده و تأمین درآمد‌های پایدار به مجلس ارسال شده و امیدواریم به تصویب برسد.

حناچی با تأکید بر اینکه موازات با این وضعیت تلاش می‌کنیم خدمات رفاهی کاهش پیدا نکند، گفت: در آغاز شورای پنجم یک نظرخواهی از مردم در خصوص مشکلات شهر تهران انجام شد که در آن زمان آلودگی و ترافیک به عنوان مشکلات اصلی عنوان شدند و اکنون هم بعد از مسائل اقتصادی همچنان این دو مورد در صدر مشکلات هستند.

وی افزود: در مسائل اقتصادی تعیین کننده نیستیم، اما می‌توانیم به این مسائل دامن نزنیم.

حناچی با بیان اینکه کمک دولت نسبت به بودجه سالانه ناچیز است، ادامه داد: در سال ۹۷، ۲۰ درصد کاهش ذرات معلق کمتر از pm ۲.۵ داشته‌ایم. این موفقیت به خاطر بارندگی‌های سال گذشته و سخت‌گیری در معاینه فنی خودرو‌ها بوده است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه از ساعات پایانی جمعه شب‌ها میزان آلایندگی بیشتر می‌شود، گفت: علت آن مجاز بودن تردد خودرو‌های سنگین در این ساعت است.

وی در پاسخ به درخواست جمعی از بازنشستگان حاضر در این مراسم مبنی بر استخدام فرزندانشان در شهرداری تهران گفت: برای استخدام فرزندان بازنشستگان تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم، اما دولت از ما تعهد گرفته که هر گونه استخدامی با فراخوان انجام شود.

حناچی با بیان اینکه در شرایط اقتصادی کنونی دنبال تعدیل نیرو نیستیم و برای ایجاد کار بیشتر تلاش می‌کنیم، تصریح کرد: وضعیت سلامت شهروندان در تهران خوب نیست و بخشی از آن مربوط به شیوه زندگی ما است.

وی با بیان اینکه استفاده از حمل و نقل عمومی به سلامت شهر کمک می‌کند، گفت: تلاش می‌کنیم تا جابجایی دو میلیون نفر از طریق مترو را به ۷ میلیون نفر مسافر برسانیم که در حال حاضر زیرساخت‌های آن فراهم شده است و فقط باید واگن‌ها را افزایش دهیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: