کد خبر: ۱۲۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۶ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
رئیس جمهور:
رئیس جمهور با بیان اینکه سامانه گرمسیری بزرگتری طرح توسعه آب و خاکی تاریخ کشور است، گفت: ۶,۸۰۰ میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده است.

به گزارش قلم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسن روحانی رئیس جمهور امروز در آئین افتتاح چند طرح در کرمانشاه اظهار داشت: سامانه گرمسیری این منطقه را کاملاً متحول خواهد کرد و امیدواریم که مجموعه این طرح‌ها توسعه بزرگی را برای منطقه غرب کشور ایجاد کند.

وی با بیان اینکه استان کشور با آب‌های مرزی ارتباط دارند که می‌تواند منبع خیر و برکت برای آنها باشد، افزود: این طرح‌ها شاید بزرگترین طرح افتتاحی توسعه منابع آب و خاک در تاریخ کشور است و امنیت غذایی کشور و توسعه و تحول این منطقه را به دنبال دارد.

رئیس جمهور تصریح کرد: در زمان مرحوم هاشمی این طرح را مطرح می‌کردیم و در زمان دولت اصلاحات در شورای عالی امنیت ملی تصویب کردیم.

وی با اشاره به اینکه منابع آبی قابل قبولی امسال داریم و مجموع سدهای کشور ۸۰ درصد ذخایر آنها پر است، عنوان کرد: ۲۳ میلیارد مترمکعب آب در سدهای خوزستان فقط داریم و از اول فروردین تا امروز ۳۲ میلیارد مترمکعب آب ذخیره شده است.

روحانی همچنین با اشاره به سیل اخیر تصریح کرد: دولت در حد توان برای جبران خسارت‌های سیل کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه با این سدها گردشگری باید یک تحول بزرگ را ایجاد کند، گفت: از رهبر انقلاب به دلیل موافقت در استفاده از منابع صندوق توسعه ملی تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.

رئیس جمهور خاطر نشان ساخت: این روز، روزی است که از سال ۸۲ برسیم به افتتاح این پروژه بزرگ و انشاالله برای ادامه کار را هم تأمین می‌کنیم.

وی اذعان کرد: طرح باید تکمیل شود و مجموعاً تاکنون در دولت یازدهم و دوازدهم ۳۷ سد و بند تکمیل شده است و ۵ مورد دیگر باید تکمیل شود و این کار عظیمی است.

روحانی بیان داشت: در این روزهایی که عربده کشی دشمنان بیشتر شده مردم شاهد ایستادگی، مقاومت و تلاش هستند و هر افتتاح طرح عظیمی یک ضربه بزرگی بر دشمنان است.

وی ادامه داد: اگر حتی از فروش نفت به ما فشار بیاورند از جای دیگری جبران می‌کنیم و حتی این حرف‌ها بی‌پایه است و قدرت آمریکا به حد بلندی زبانشان نیست.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید برگردیم به نقطه عقلانیت، آنها از این نقطه دور شده‌اند، افزود: ما منطقه را بهتر از آنها می‌شناسیم، فداکاری مردم ما بالاتر از تصور آنهاست و از اینجا به بعد این طرح با مردم است که به صحنه بیایند.

وی عنوان کرد: ما با هیچکس دشمنی نداریم اما در برابر هیچ توطئه‌ای دست روی دست نمی‌گذاریم.

روحانی بیان داشت: ایران بزرگ ما در طول هزاران سال مقاومت کرده و ملت متحد ما همچنان اتحادشان را حفظ می‌کنند و به روزهای شادمانی مردم هم می‌رسیم.

وی ابراز داشت: امیدوارم این کار بزرگ ملی ۶,۸۰۰ میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده و کار عظیم و بزرگی برای این طرح‌ها انجام شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: