کد خبر: ۱۲۲۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
پست اينستاگرامي رييس كل بانك مركزي
پست اينستاگرامي رييس كل بانك مركزي در مورد لغو معافيتهاي نفتي ايران: توهم برهم خوردن بازار ارز و ملتهب شدن آن، با مديزيت بانك مركزي رفع شد.

به گزارش قلم، رئیس کل بانک مرکزی ایران در واکنش به عدم تمدید معافیت کشورها از تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران طی یادداشتی در فضای مجازی نوشت:

  1. توهم بر هم خوردن بازار ارز و ملتهب شدن آن که مدام از آن صحبت می‌شد با مدیریت بانک مرکزی و اشراف آن بر بازار ارز برای چندمین بار رفع گردید.
  2. صفر کردن صادرات نفت نیز توهم است ولی هر مقدار کاهش در صادرات نفت و معادل ریالی درآمد دولت باید به فوریت از طریق صرفه جویی و کاهش هزینه ها و یا جبران آن از طریق سایر درآمدها و یارانه های پنهان جبران شود.
  3. صادرات غیرنفتی باید بیش از گذشته تشویق شود. بانک مرکزی سیاست های ارزی خود را در راستای تشویق بیشتر صادرکنندگان به برگرداندن ارز خود به چرخه اقتصاد تدوین خواهد کرد.
  4. همانگونه که قبلا تاکید کردم امسال برای کشور سالی سرنوشت ساز است لذا بایستی سیاست های اقتصادی و نحوه اداره کشور بر اساس اداره مطلوب این جنگ اقتصادی و کاهش فشار به مردم طراحی و به اجرا درآید. بایستی همه دولت را در نیل به موفقیت یاری کنند.پیشنهاد برای جبران کاهش درآمدهای نفتی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: