کد خبر: ۱۲۲۴۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران خبر داد
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از رشد درآمد نقدی در اسفند ماه سال ۹۷ خبر داد و گفت: در ماه پایانی سال گذشته تهاتر های شهرداری تهران به میزان ۳ هزار میلیارد تومان افزایش داشت.

به گزارش قلم به نقل از روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، عبدالحمید امامی در اولین نشست مشترک معاونین مالی و اقتصاد شهری مناطق ۲۲ گانه، سازمان‌ها و شرکت‌ها در سال ۹۸ گفت: در راستای تعاملات با دولت محترم توانستیم در اسفند ماه سال ۹۷ بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان از سهم شهرداری تهران از مالیات ارزش افزوده و نیز ۳۳ میلیارد تومان در راستای اخذ مطالبات شهرداری تهران از سازمان برنامه و بودجه دریافت کنیم و همچنین بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان تهاتر در راستای پرداخت بدهی‌های شهرداری تهران نیز انجام دهیم.  

امامی در ادامه سخنان خود با اشاره به اولویت‌های این معاونت در سال ۹۸ بیان داشت: انضباط مالی، افزایش در آمد و ایجاد منابع در آمدهای جدید و پایدار، ارتقای سلامت اداری و ایجاد شفافیت از مهم‌ترین اولویت‌های معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در سال جاری خواهد بود.

معاون شهردار تهران همچنین با بیان این موضوع که ارزیابی عملکرد مدیران باید بر اساس شایستگی‌های آنان باشد؛ افزود: یکی از مواردی که در سال جاری بیش از گذشته مد نظر ما قرار دارد انتصاب افراد توانمند بر اساس شاخص و معیار شایستگی و در راستای سلامت و شفافیت خواهد بود.

امامی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این‌که عملکرد مجموعه مدیریت شهری باید منتج به افزایش امیدبخشی در مردم شود؛ گفت: مردم از مدیریت شهری انتظار ایجاد امید دارند و بایستی تلاش کنیم با همراهی دولت و حکومت، زمینه های زندگی سلامت و امید بخش را برای شهروندان فراهم کنیم.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با تاکید بر نقش معاونان مالی مناطق در تأمین منابع مالی ادامه داد: معاونان مالی به عنوان بازوان پرتوان شهرداری در مناطق، تاثیر چشم‌گیری در گسترش شفافیت و تامین منابع مالی دارند و امیدواریم این عزیزان بتوانند عملکرد شایسته‌تر از گذشته از خود نشان دهند.

معاون شهردار تهران در ادامه گفت: یکی دیگر از اولویت‌های این معاونت در سال جاری برقراری مراودات بانکی است و در راستای تحقق همین رویکرد، انتخاب هیات مدیره و مدیر عامل بانک شهر مد نظر قرار گرفت و مجمع سالانه آن نیز تا اواخر اردیبهشت ماه جاری تشکیل می‌شود.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در ادامه با تاکید بر اهمیت صرفه‌جویی در مدیریت هزینه‌های سازمان افزود: یکی دیگر از اولویت‌های این معاونت در سال جدید رعایت اصل صرفه‌جویی بوده که به عنوان یک رفتار فرهنگی می‌تواند با همراهی معاونان مالی و اقتصاد شهری مناطق،سازمان‌ها و شرکت‌ها، در بین سایر همکاران مجموعه‌های مختلف تسری پیدا کند، و البته این مهم همواره مورد تاکید شهردار تهران نیز بوده است.

معاون شهردار تهران در ادامه سخنان خود با اشاره به تحقق ۷۰۰ میلیار تومان اوراق مشارکت در سال گذشته گفت: تلاش داریم که این رقم را به ۱۳۵۰ میلیارد برای سال جاری افزایش دهیم تا از این طریق شاهد تسریع در روند ساخت مترو و بهره‌مندی شهروندان از آن باشیم.

امامی با اشاره به ظرفیت بالقوه مشارکت و سرمایه‌گذاری های بخش خصوصی بیان داشت: مناطق شهرداری تهران می بایستی بیش از گذشته بر مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اهمیت قائل شوند و امیدواریم با برنامه‌ریزی و تمرکز بر این ظرفیت، منابع درآمدی پایدار برای شهر ایجاد کنند.

او در پایان سخنان خود با اشاره به اقدام‌های مدیریت شهری برای مقابله با سیل در پایتخت، از تلاش همکاران در این زمینه قدردانی و تشکر کرد.

گفتنی است این نشست برای بحث و تبادل نظر حل و فصل مسائل و مشکلات مناطق و سازمان‌ها، ارائه رویکردها و اولویت‌های معاونت مالی و اقتصاد شهری برگزار شد. مدیران کل تشخیص و وصول درآمد، امور مالی و اموال، خزانه‌داری، حسابرسی و پشتیبانی نیز به ارائه گزاش، نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: