کد خبر: ۱۲۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
روزنامه جمهوری اسلامی به اعضای شورای شهر تهران گفت: از گذاشتن نام برخی از افراد بر خیابان‌ها خودداری کنید.
به گزارش قلم، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: هفته گذشته انتشار خبر تصویب نامگذاری چند خیابان تهران به نام چند نفر از هنرمندان و شاعران، حساسیت‌هائی را برانگیخت. هرچند نمی‌توان بر تمام آنچه اعتراض‌کنندگان به این اقدام شورای شهر تهران می‌گویند مهر صحت گذاشت، ولی این واقعیت را نیز نمی‌توان انکار کرد که این اقدام در بعضی موارد دارای ایراد اساسی است و حق اینست که شورای شهر تهران از گذاشتن نام بعضی از افراد بر خیابان‌ها خودداری کند.
مشخصاً شاعره‌ای که پرونده‌ای غیرقابل قبول برای جامعه ما دارد و در طول پنج دهه گذشته هیچ دولت و شهردار و شورای شهری اقدام به قرار دادن نام او بر روی یک خیابان نکرده، چرا باید توسط شورای اسلامی شهر تهران به عنوان فردی مقبول انتخاب و خیابانی برای نامگذاری به نام او درنظر گرفته شود؟ این انتخاب که نه بر معیارهای اخلاقی منطبق است نه دینی و نه اجتماعی، شورای شهر تهران را که قید اسلامی را هم در عنوان خود دارد، با سوالی بی‌جواب مواجه می‌کند.
در مواردی نیز افراد انتخاب شده در اندازه‌ای نیستند که نام آنها بر خیابانی در مرکز کشور گذاشته شود. نام آنها را می‌توان بر کوچه محل سکونتشان یا خیابانی در شهر خودشان گذاشت. از موارد اختلافی صرفنظر می‌کنیم هرچند اصولاً هر اقدامی که موجب دامن زدن به اختلاف شود پسندیده نیست.
به نظر می‌رسد بعضی از اعضاء شورای شهر تهران برای این نهاد رسالتی بالاتر و مهم‌تر از نام‌گذاری‌ها، که ساده‌ترین کار است، سراغ ندارند! تهران، از نظر ساخت و ساز، مسیل‌ها، پارک‌ها، ترافیک، آلودگی هوا، فقر، مشکلات اخلاقی و معضلات اجتماعی در سخت‌ترین شرایط دست و پا می‌زند. در چنین وضعیتی وظیفه اعضاء شورای شهر حل این مشکلات و معضلات است نه روی آوردن به اقداماتی که نه تنها گرهی از زندگی مردم نمی‌گشایند بلکه به اختلافات و منازعات دامن می‌زنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: