کد خبر: ۱۲۱۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۳ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۸
عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران گفت: هرچقدر از زمان تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌گذرد، بیشتر به نظر می‌رسد این قانون هدفی جز مدیریت شهری به خصوص مدیریت شهری تهران نداشته است.

به گزارش قلم نیوز، حجت نظری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فردا روز جوان است و قصد داشتم در صحن شورای شهر در این رابطه نطق پیش از دستور داشته باشم که بنا به دلایل غیرمهمی، نطق نکردم، گفت: مدتی است در کشور بحث جوان‌گرایی بیشتر از قبل مطرح است اما در عمل نمی‌بینیم که به موضوع جوانان پرداخته شود. 

وی افزود: مدتی پیش مصوبه‌ای در مجلس داشتیم با عنوان اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان که هرچقدر از زمان تصویب آن می‌گذرد، بیشتر به نظر می‌رسد این قانون هدفی جز مدیریت شهری به خصوص مدیریت شهری تهران نداشته است. اتفاقی که متأسفانه شاهد آن هستیم، این است که این قانون مذکور ضمانت اجرای لازم را ندارد و ما شاهد آن بوده و هستیم که از برخی افراد از سمت‌های خود به خاطر اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان کنار گذاشته شده اما پس از مدت کوتاهی یا پست معادل یا حتی بالاتر گرفته‌اند. 

نظری تصریح کرد: دوستانی که فریاد می‌زدند قانون منع به کارگیری بازنشستگان در حال سوراخ شدن است، قانون در حال حاضر سوراخ سوراخ شده اما حلقوم این عزیزان بسته است. امیدوارم این گرفتگی حلقوم به خاطر بغض باشد نه به خاطر دلایل دیگر. 

وی با بیان اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان آن طور که باید اجرایی نمی‌شود، خاطرنشان کرد: ظرف مدت کوتاهی پس از تصویب، مجددا اصلاحیه این قانون در هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده که این اصلاً پیام خوبی ندارد. 

این عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به وضعیت مدیریت جوانان در مدیریت شهری، اظهار داشت: در روز جوان سال گذشته بود که طرح کاهش سن مدیران شهرداری تهران را ارائه کردیم که البته سه ماه پیش به تصویب رسید و قرار بود ظرف یک ماه، معاونت منابع انسانی شهرداری، لایحه آن را مجدداً به شورا ارائه کند. در حال حاضر سه ماه از این تاریخ گذشته و هنوز هیچ لایحه‌ای به شورا ارائه نشده است و من فکر می‌کنم این نوع برخورد با جوانان و شعارهایی که در حوزه جوانان می‌دهند، در عمل و اجرا بیشتر جوان‌فریبی است. چون میان آنچه گفته می‌شود با آنچه اجرا می‌شود، فاصله از زمین تا آسمان است. به عنوان یکی از نمایندگان جوانان، این نقد را به مجموعه مدیریت شهری و مجلس دارم که متاسفانه به صورت واقعی جوان گرایی را مدنظر قرار نمی‌دهند. البته رویکرد دولت در این خصوص، از مدیریت شهری و مجلس نیز ضعیف‌تر است. 

نظری تأکید کرد: ما صرفا به دنبال استفاده از مدیران با سن پایین نیستیم. یعنی مراد از جوان‌گرایی، صرف کاهش سن نیست. بلکه به دنبال رویکرد جوانی، اندیشه جوان، ایده‌های نو، تبادل و تعامل با شهرهای دنیا و مقایسه تطبیقی مدیریت شهری و انجام به‌روزتر امور هستیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: