کد خبر: ۱۲۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۸
نماینده شهردار تهران در امدادرسانی به مناطق سیل زده استان خوزستان، از همکاری مدیریت شهری در ساخت و ترمیم 220 کیلومتر سیل بند خبر داد و گفت: هم اکنون 30 دستگاه ماشین آلات شهرداری در منطقه مشغول خدمت رسانی است.
شاپور رستمی  با اعلام این خبر، در خصوص آخرین اقدامات شهرداری تهران در مناطق سیل زده استان خوزستان، اظهار کرد: برای ساخت و ترمیم سیل بندها، مناطق شهری را در اولویت قرار دادیم. با توجه به اقداماتی که انجام شد شهرهایی مانند کوت سید نعیم، سوسنگرد و بستان دچار سیل و آب گرفتگی نشدند. 

وی با بیان اینکه بیشتر ماشین آلات موجود در منطقه از شهرداری تهران ارسال شده است، عنوان کرد: سازمان های دولتی بسیاری در این مناطق مشغول خدمت رسانی هستند و با همکاری یکدیگر و همین طور مردم منطقه تاکنون در کوت سید نعیم حدود 7 کیلومتر سیل بند و 3 کیلومتر سیل بند کمکی ساخته شده است. 

نماینده شهردار تهران در امدادرسانی به مناطق سیل زده استان خوزستان ادامه داد: در سبحانیه با کمک های مردم منطقه و دیگر دستگاه ها حدود 10 کلیومتر سیل بند ساخته شد. وسیع ترین سیل بند مربوط به بستان بود که حدود 200 کیلومتر طول دارد؛ در واقع شکستن این سیل بند باعث سیل این منطقه شده است که با تکمیل 10 کیلومتر دیگر، مشکل رفع می شود. البته در ترمیم این قسمت به دلیل فشار زیاد آب مشکلات بسیاری وجود دارد. 

رستمی با بیان اینکه هم اکنون 30 دستگاه ماشین آلات شهرداری در منطقه مشغول خدمت رسانی هستند، تصریح کرد: امیدوارم با ترمیم سیل بند بستان بتوانیم دیگر اراضی کشاورزی مردم را نجات دهیم تا مشکلات منطقه سریع تر برطرف شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: