کد خبر: ۱۱۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۸
ملت ما ملتی واحد و یکپارچه است
رییس جمهور : اقدام خصمانه آمریکا در قرار دادن پاسداران انقلاب در لیست تروریست ها آخرین نشانه شکست و عداوت آنها مقابل مردم ایران است.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای، اظهار کرد: روز میلاد باسعادت سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان امام حسین(ع) که فرهنگ ایستادگی و ایثار، شهامت و شهادت را به ما یاد داد را به محضر همه آزادگان جهان تبریک عرض می کنم. امروز سالروز میلاد بزرگمردی است که راه ایستادگی در برابر ظلم و ستم و دولت‌هایی را که می خواهند ملت ها را زیر ستم خود ببرند را به ما یاد داد.

وی ادامه داد: خوشنودی ما آنجایی است که خوشنودی حق را شاهد باشیم. می دانیم در برابر صبر و ایستادگی خداوند به وعده‌اش عمل می کند و اجر صابرین را به ما خواهد داد.

روحانی گفت: فرهنگ امام حسین(ع)، درسی بزرگ برای ایستادگی ما در برابر آن هایی است که می‌خواهند با فشار بر زندگی مردم ما را از مسیر تعالی باز گردانند.

وی ادامه داد: امروز روز پاسدار است، روز فداکاران و جان بر کفانی که از روز اول انقلاب با مردم بودند و برای منافع کشور و مردم از منافع خود گذشتند. شب‌هایی را کنار سایر نیروهای مسلح و فداکاران صبح کردند که از شب قدر بالاتر  بود.


وی ادامه داد: چرا سپاه به وجود آمد؟ انقلاب به پیروزی رسید. دشمنان انقلاب تلاش می کردند حداکثر این انقلاب چند ماه بیشتر نباشد. انواع توطئه‌ها را انجام می دادند. یکی از آن‌ها ترور بود. گروه هایی را در دامن خود پرورش دادند تا مسئولین و انقلابیون را به خاک و خون بکشند، تا ایران برگردد به دورانی که زیر سلطه امریکا بود.

روحانی افزود: ما نیاز داشتیم تا گروهی امنیت را برای مردم به ارمغان بیاورد، در راس این حرکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. آن روزی که در شهرها گروهک های منافق که مردم را ترور کردند و دستگیر می شدند چه کسانی بودند که به خانه های تیمی حمله می کردند و دستگیر می‌کردند. در راس آن‌ها سپاه بود.

وی خاطرنشان کرد: چه کسانی بودند که در برابر متجاوزین ایستادند؟ این ملت ایران، ارتش، نیروی انتظامی و عشایر ما بود و یکی از کسانی که در راس بود، سپاه انقلاب اسلامی بود.

رییس جمهوری اضافه کرد: شما می خواهید سپاه مورد کینه و غضب آمریکا و صهیونیست ها نباشد؟ شاید این توقعی که در ذهن ما است یک مقدار با واقعیت نخواند. آنها در طول 40 سال تمام توطئه هایی که علیه ملت ایران طراحی کردند طرح آنها منجر به شکست شد. چه کسانی باعث شدند ؟ کل ملت ایران، جوانان، زنان و مردان ، تمام اقوام ، شیعه و سنی، همه دوشادوش هم ایستادند، سپاه پاسداران در این مقاومت و ایستادگی پرچم دار بزرگ بود.

وی گفت: آمریکا گروهی که عمل و آرمانش مبارزه با تروریسم بوده را تروریست می خواند.

در مراسم سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته ای از 114 دستاورد اقتدارآفرین صنعت هسته ای با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.

در این مراسم چهار پروژه هم به صورت ویدیوکنفرانس با دستور دکتر روحانی به بهره برداری رسید.
رییس جمهوری پیش از آغاز این مراسم از 105 دستاورد صنعت هسته ای در نمایشگاه جانبی در سالن اجلاس سران بازدید کرد. 
منبع: قلم نیوز
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: