کد خبر: ۱۱۹۴۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
اسلامی:
وزیر راه و شهرسازی، گفت: اجرایی شدن تفاهم نامه تولید 974 واگن باری، مسافری و لکوموتیو که امروز بین این وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه به امضا رسید، موجب می شود تا ظرفیت مسافربری 20 درصد افزایش یابد.
به گزارش قلم نیوز- "محمد اسلامی" امروز (سه شنبه) در حاشیه امضای تفاهم نامه توسعه حمل و نقل ریلی با سازمان برنامه و بودجه و در محل این سازمان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: استقبال مردم از سفر با راه اهن خوب بوده و عرضه نسبت به سال گذشته 15 درصد ظرفیت مسافربری افزایش یافته است. 

وی افزود: کشور ظرفیت فراوانی در صنایع پشتیبان حمل و نقل برخوردار است و و بخش ریلی نیز صنایع گسترده ای دارد. 

اسلامی گفت: اکنون خطوط ریلی به شهرها متصل شده، اما نبود قطار، مانع از سرویس دهی به مردم شده است. 

وی اضافه کرد: اجرایی شدن تفاهم نامه تولید 974 واگن باری، مسافری و لکوموتیو که امروز بین این وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه به امضا رسید، موجب می شود تا ظرفیت مسافربری 20 درصد افزایش یابد. 

وزیر راه و شهرسازی، افزود: همچنین با افزایش واگن و لکوموتیو می توان امیدوار شد تا سطح مهارت کارخانه ها با توجه به ادامه کار خط تولید آنها کم نشود، تولید و اشتغال پایدار می ماند.

وی گفت: اکنون تولیدکننده و خریدار از این فرصت بهره مند می شوند؛ یعنی منابع برای عرضه کننده و خریدار وجود دارد و این تعامل دو سویه کمک می کند که شعار خواستن توانستن است، اجرایی شود. 

اسلامی گفت: جریمه ای نیز در قراردادها پیش بینی شده و امیدواریم که طرفین تعهد بیشتری داشته باشند و در زمان تعیین شده تولیدات خود را عرضه کنند. 

وی تاکید کرد: البته تولیدکنندگان ما در زمینه لجستیک خط تولید با مسائلی روبرو هستند که کمک های لازم را در این زمینه خواهیم کرد. 

اسلامی اظهار امیدواری کرد که روند توسعه زیرساخت های ریلی ادامه داشته باشد و در سال 98 پروژه های ریلی با توجه به فضای موجود و شیوه فراهم شده، قویتر توسعه یابد و قطارسازان و لکوموتیو سازان و واگن سازان از زیرساخت ها عقب نیافتند. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: