کد خبر: ۱۱۹۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۲ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
وزیر بهداشت به استناد بند ۱۵ ماده ۱ قانون تشکیلات و وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مصوب سال ۱۳۶۷ تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه‌های دولتی و خصوصی را ابلاغ کرد.
بر اساس ابلاغیه "سعید نمکی" تعرفه خدمات دارویی به ازای هر قلم دارو در نسخه معادل ۰.۰۸ کا حرفه ای خدمات تشخیصی و درمانی تعیین شد. این تعرفه تا سقف سه قلم دارو در هر نسخه قابل دریافت است و در این شب و ایام تعطیل ۱۰ درصد به آن اضافه می‌شود.

 همچنین تعرفه خدمات دارویی برای داروهای بدون نسخه و OTC به ازای هر قلم دارو ۰.۰۱۵ کا حرفه‌ای خدمات تشخیصی و درمانی تعیین شد. این مبلغ تا سقف سه قلم داروی بدون نسخه برای هر بیمار قابل دریافت است.

 همچنین محاسبه تعرفه خدمات دارویی در بخش خصوصی بر مبنای کا بخش خصوصی و در بخش دولتی بر مبنای کا بخش دولتی خواهد بود.

 وزیر بهداشت در این ابلاغیه تاکید کرده است که کلیه داروخانه‌ها ملزم به رعایت این دستورالعمل بوده و دانشگاه ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر حسن انجام آن نظارت خواهند کرد.

گفتنی است، "مهدی پیرصالحی" رییس سازمان غذا و دارو و معاون غذا و داروی وزیر بهداشت نیز دستورالعمل تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه های دولتی و خصوصی را جهت اجرا به معاونین غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ کرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: