کد خبر: ۱۱۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۶ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
اسلامی:
وزیر راه و شهرسازی، گفت: ناوگان حمل و نقلی در ایام نوروز افزایش پیدا کرده و مجوزهای پرواز هواپیمایی را افزایش دادیم و 14500 دستگاه اتوبوس مردم را در این ایام سرویس می‌دهند.
به گزارش قلم نیوز- "محمد اسلامی" عصر امروز (دوشنبه) در حاشیه افتتاح عملیات چهاربانده کردن محور هراز، اظهار داشت: امروز در سفر به مازندران، 9 کیلومتر از محور هراز بازگشایی شده است و باقیمانده مسیر اقدام مهمش سه پل بوده که این سه پل 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم پیمانکار طبق زمان بندی این پروژه را در مدت 30 ماهه افتتاح کند.

وی افزود: سال آینده 10 کیلومتر دیگر از محور هراز چهار بانده می‌شود و  تلاش وزارت راه تسریع در 4 خطه کردن محور هراز بوده تا مردم راه ایمن استفاده کنند.

اسلامی با اشاره به اینکه اقدامی که سال 98 به جد پیگیر آن هستیم تکمیل پروژه‌های شریانی است، تصریح کرد: امسال 800 کیلومتر از محورهای کشور تعریض شده و سال آینده200 کیلومتر به ظرفیت آزاد راههای کشور افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه از ساعت 24 امشب سامانه الکترونیکی پرداخت عوارض اتوبان‌ها آغاز و مردم در گیت عوارضی توقف ندارند، افزود: این طرح سیستم پیشرفته ای است که به صورت الکترونیکی ثبت و عوارض الکترونیکی به موبایل راننده اعلام و راننده در ایام نوروز نسبت به پرداخت آن اقدام می‌کند که به صورت پایلوت در نوروز امسال در اتوبان‌های تهران – قم، تهران – ساوه، کرج – قزوین و قزوین – زنجان اجرایی می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی از افزایش ناوگان حمل و نقلی در ایام نوروز خبر داد و گفت: مجوزهای پرواز هواپیمایی را در نوروز افزایش دادیم و  14500 دستگاه اتوبوس مردم را در این ایام سرویس می‌دهند.

اسلامی با بیان اینکه دو پروژه راه آهن از پردیس به لاریجان  و قطار سریع السیر در برنامه وزارت راه برای کاهش سفر از تهران به مازندران بوده است، افزود: وزارت راه، شرکت راه آهن را متعهد کرد تا نسبت به انتخاب قطار ایمن، سریع السیر و با کیفیت با طی 20 دقیقه مسیر تهران به آمل در سریعترین زمان ممکن اقدام کند.

وی بیان کرد: راه اندازی ترن از تهران به آمل و نوار ساحلی مازندران از پروژه‌های ملی و ردیف دار مصوب است و هدف اصلی ما در این پروژه این بوده سرعت دسترسی را افزایش و مدت سفر را کاهش تا مردم سفر ایمن داشته باشند.

اسلامی با بیان اینکه 14 هزار راهدار در سطح کشور آماده خدمت به مردم در سفرهای نوروزی هستند، گفت: از مردم می‌خواهیم شتاب زدگی نکنند و نوروز را که با ایام ولادت امام علی (ع) آغاز می‌شود به کام خود  و خانوادهشان شیرین داشته باشند.

وی بیان کرد: برای نوروز 98 پیش بینی افزایش سفرهای درون کشور را داریم و با تعامل انجام گرفته دستگاه های خدمات سفر، تلاش داریم را برای مردم سفر خوبی داشته باشیم.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: