کد خبر: ۱۱۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۸ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
هیات وزیران با افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی برق منطقه ای استان های آذربایجان، اصفهان، باختر، تهران، خراسان، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، غرب، فارس، کرمان، گیلان، مازندران، هرمزگان و یزد و مدیریت شرکت شبکه برق ایران موافقت کرد.
به گزارش قلم نیوز- هیات وزیران در جلسه صبح امروز (دوشنبه) به ریاست حجت‌‌‌الاسلام و المسلمین "حسن روحانی" مصوب کرد کارگروهی متشکل از وزرای نفت، کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار بوشهر به منظور رفع مشکل آلودگی هوا در برخی مناطق استان بوشهر تشکیل و نتایج بررسی‌‌‌‌ها در این کارگروه به هیات وزیران ارائه شود.

 سقف تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی افزایش می‌یابد

هیات وزیران با توجه به جایگاه روستا و روستاییان در همه عرصه های مختلف و به منظور ارایه تسهیلات جهت ساخت و بهسازی مسکن روستایی، با افزایش سقف تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی موافقت کرد.

بر این اساس، سقف فردی تسهیلات فوق برای ۲۰۰ هزار واحد، مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۸ تعیین شد و بانک مرکزی مکلف گردید نسبت به تعیین بانک‌های عامل و سهمیه آن‌ها برای پرداخت این تسهیلات با سود پنج درصد و با ضمانت سفته زنجیره‌ای در سال ۹۸ اقدام کند.

 دولت تعرفه‌­های خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۱۳۹۸ را مورد بازنگری قرار داد

هیات وزیران در ادامه، تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی سال ۱۳۹۸ را در بخش های دولتی، خیریه، عمومی غیردولتی و خصوصی مورد بازنگری و تصویب قرار داد.

اختصاص تسهیلات بانکی به عشایر برای جبران خسارات ناشی از خشکسالی

با تصویب دولت، مبلغ یک هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان‌‌‌‌قیمت با سود و کارمزد چهار درصد به منظور جبران خسارات ناشی از خشکسالی به عشایر و تشکل‌‌‌‌‌‌‌‌های عشایری آسیب‌‌‌‌دیده اختصاص یافت.

معرفی مدیرعامل جدید شرکت راه آهن در جلسه امروز دولت

هیات دولت در ادامه، سعید رسولی را به مدت چهار سال به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تعیین و از خدمات محمدزاده تشکر و قدردانی کرد.

امضای موافقت‌نامه در زمینه نظام ارتقای تجارت متقابل بین ایران و بلاروس

هیات وزیران با توجه به اهمیت هماهنگی در مناسبات گمرکی و توسعه تجارت خارجی بین دولت‌‌‌های جمهوری اسلامی ایران و بلاروس و ایجاد تسهیلات مناسب در روابط اقتصادی بین دو کشور، با امضای موقت موافقت‌نامه نظام ارتقای تجارت متقابل بین دولت‌های دو کشور موافقت کرد.

موافقت دولت با افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی برق منطقه‌‌‌ای تعدادی از استان‌های کشور

هیات وزیران با افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی برق منطقه ای استان های آذربایجان، اصفهان، باختر، تهران، خراسان، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، غرب، فارس، کرمان، گیلان، مازندران، هرمزگان و یزد و مدیریت شرکت شبکه برق ایران موافقت کرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: