کد خبر: ۱۱۸۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۴ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
استاندار تهران؛
استاندار تهران، گفت: باید تدبیری را در نظر بگیریم که ایران به توافقنامه کشورهای اوراسیا ورود کند.
به گزارش قلم نیوز- نشست خبری مشترک "لوان جاگاریان" سفیر روسیه در ایران با "انوشیروان محسنی بندپی" استاندار تهران صبح امروز (دوشنبه) در استانداری تهران برگزار شد.

محسنی بندپی در این نشست، عنوان کرد: روابط تاریخی دیرینه‌ای با کشور روسیه داریم. یکی از توصیه‌های رهبری و دولت این است که روابط کشور ما با کشورهای دوست و همسایه ارتقا یابد.

وی ادامه داد: ما باید در ارتقا بخشیدن در حوزه فرهنگی و اقتصادی کشورمان شرایط لازم را فراهم و در راستای آن تلاش کنیم.

محسنی بندپی افزود: استان تهران یک استان ویژه به لحاظ استقرار صنعت و تولیدات کشاورزی است. همچنین در حوزه گردشگری ظرفیت‌های زیادی دارد که می توان با بهره برداری از این ظرفیت‌ها روابط را عمق بخشید.

استاندار تهران در خصوص جمعیت دو کشور روسیه و ایران، گفت: کشور روسیه حدود ۱۵۰ میلیون نفر و کشور ایران بالغ بر ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارند و این مهم نشانه این است که با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها و فراهم کردن بسترهای لازم می‌توان شرایط برای استفاده از ظرفیت گردشگری را تسهیل بخشید.

وی اظهار داشت: تجربیات ارزنده و شایسته دو کشور در زمینه صنعتی و کشاورزی قابل توجه بوده و می‌توان با استفاده از آن در زمینه روابط دوجانبه میان دو کشور گام‌های اساسی برداشت.

 او همچنین تاکید کرد: ما فکر می‌کنیم در زمینه حمل و نقل باید فکری اساسی کرد و آن را به عنوان یک دستور کار مشترک قرار داد.

محسنی بندپی با اشاره به لغو روادید در حوزه گردشگری، گفت: لغو روادید (ویزا) در حوزه گردشگری موضوع مهمی است که باید برای آن فکری کرد‌. وقتی به کشور روسیه و ایران توانستند بر مسائل سیاسی و امنیتی با هم تبادلات خوبی داشته باشند بهتر است در روابط اقتصادی نیست تبادلات خوبی صورت بگیرد.

وی افزود: باید تدبیری را در نظر بگیریم که ایران به توافقنامه کشورهای اوراسیا ورود کند. همچنین من از استانداران استان‌های شمالی کشور دعوت خواهم کرد تا با هماهنگی چند جانبه بستر حضور شایسته ایران را در نمایشگاه داغستان را فراهم کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: