کد خبر: ۱۱۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۳ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، گفت: صادرات محصولات کشاورزی در سال گذشته بیش از ۶ میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داشته است.
همزمان با سفر رئیس جمهور به استان بوشهر، "عبدالمهدی بخشنده" در مراسم کلنگ زنی پروژه احداث شهرک شیلاتی رودشور شمالی در شهرستان گناوه با بیان این مطلب، اظهار داشت: این میزان ارزآوری در مقایسه با سال های گذشته رشد چشمگیر و تصاعدی داشته است.

وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی از صنایع و فعالیت های کشاورزی دارای مزیت صادراتی و ارزآوری مانند طرح های پرورش میگو در جنوب و پرورش ماهیان خاویاری در شمال کشور حمایت می کند.

بخشنده یادآور شد: در حال حاضر، شرایط مناسبی از جهت کسب درآمد ارزی برای تولیدکنندگان بخش کشاورزی که محصولات با قابلیت صادرات دارند، فراهم است و سرمایه گذاران و تولیدکنندگان باید به این موضوع به چشم یک فرصت نگاه کنند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، خاطرنشان کرد: طی سال های اخیر، سرمایه گذاری وسیعی در زیربخش های مختلف کشاورزی به ویژه در حوزه شیلات، تجهیز و نوسازی اراضی، ایجاد شبکه ها و سامانه های نوین آبیاری، زنجیره های تولید کشاورزی و دامداری و ... انجام شده است.
منبع: قلم نیوز
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: