کد خبر: ۱۱۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۷ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۷
رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از پیشرفت 60 درصدی سامانه جامع انبارها، خبر داد.
به گزارش قلم نیوز- "علی رهبری" در این خصوص، اظهار داشت: یکی از وظایف سامانه جامع انبارها که پارسال مورد بهره برداری قرار گرفته کنترل ورود و خروج کالا از انبارها است. در این زمینه تاکنون درخصوص انبارهای نفتی، دام و طیور و خوراک دام و طیور بسیار موفق بوده ایم.

وی افزود: اکنون همه مبادی و مقاصد محموله دامی در سامانه جامع انبارها ثبت شده، همچنین ورود و خروج این محموله ها به شهرهای مختلف با صدور گواهی بهداشتی حمل و اتصال آن به بارنامه انجام می شود و با توجه به دقت مناسب داده ها، ورود و خروج این مواد به مراکز نگهداری یا انبارها نیز در سامانه ثبت است.

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با بیان اینکه پس از راه اندازی سامانه جامع انبارها، به مرور صدور بارنامه برای انبارهایی که در این سامانه ثبت نشده بودند ممنوع شد، گفت: برای پیشگیری از حمل بار بدون بارنامه نیز بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با پلیس راهنمایی و رانندگی توافق هایی انجام شد که مطابق آن در 11 موقعیت از جاده های کشور بطور نمونه سامانه جریمه هوشمند فرار بارنامه، عملیاتی و منجر به افزایش هشت درصدی بارنامه شد.

رهبری ادامه داد: طبق توافق های این 2 نهاد و با هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تا پایان امسال این طرح به 35 موقعیت و در سال 98 به 100 موقعیت توسعه خواهد یافت.

این مقام مسئول، خاطرنشان کرد: با این روش، شفافیت خوبی در حمل بار کشور ایجاد شده و به دنبال آن شفافیت انبارها به مرور میسر خواهد شد، به طوری که اگر انباری بخواهد بارنامه برایش صادر شود با اتصال اسناد انبار مربوطه یعنی حواله و رسید، صدور بارنامه با دقت و سرعت بیشتری انجام می شود. 

وی در ادامه در خصوص سامانه جامع حمل و نقل گفت: این سامانه که اطلاعات بارنامه های داخلی و خارجی در آن ثبت می شود تاکنون 80 درصد پیشرفت داشته است.

سامانه جامع انبارها زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت اداره می شود. از طریق این سامانه انبارها باید شناسنامه دار شده و اطلاعات خروج و ورود آنها ثبت شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: