کد خبر: ۱۱۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۸ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی از وصول بیش از ۹۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از مالیات‌ها تا ۲۱ اسفند ۹۷، خبر داد.
به گزارش قلم نیوز- "نادر جنتی" با اشاره به وضعیت درآمدهای مالیاتی آخر سال، اظهار داشت: تمامی همکاران در سازمان مالیاتی که در خط مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند، با همکاری مؤدیان و دیگر نهادها به دنبال وصول این درآمدها بوده و تا کنون بالغ بر ۹۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تا تاریخ ۲۱ اسفند ۹۷ وصول شده است.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی با تأکید بر اینکه رقم مصوب درآمدهای مالیاتی طبق قانون بودجه سال ۹۷ بالغ بر ۱۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است‌، گفت: تمام تلاش‌ها تا تحقق ۱۰۰درصدی در روزهای پایانی سال ادامه دارد.

وی افزود: تاکنون ۸۴ درصد از این درآمدها محقق شده که سهم مالیات‌های مستقیم حدود ۵۴ هزار میلیارد تومان و مالیات بر ارزش افزوده حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان است که امیدواریم تا پایان سال نیز بتوان ۱۰۰ درصد درآمدها را وصول کرد.

جنتی در مورد مالیات بانک مرکزی نیز، گفت:‌ در حال حاضر نزدیک به ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات عملکرد سال ۹۶ بانک مرکزی وصول شده است. با این حال ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات علی‌الحساب یک دوازدهم بانک مرکزی به دلیل وجود ابهامات قانونی پرداخت نشده و در حال مذاکره با آنها جهت پرداخت مبلغ مذکور هستیم.

منبع: اقتصاد آنلاین
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: