کد خبر: ۱۱۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
جعفری:
مدیرعامل نیروگاه زاگرس، اظهار داشت: نرخ خرید برق از سال 95 تاکنون افزایش نداشته، اما با توجه به افزایش هزینه های تولید و مذاکرات انجام شده، قیمت خرید برق از نیروگاه ها در سال آینده افزایش خواهد یافت.
به گزارش قلم نیوز- "محمد جعفری" در نشست خبری عرضه سهام جدید در بازار سرمایه درباره قیمت‌گذاری برق، گفت: سندیکای تولیدکنندگان برق در حال رایزنی با دولت است تا بهای خرید با توجه به بالا رفتن هزینه های تولید افزایش پیدا کند.

مدیرعامل نیروگاه زاگرس وابسته به سازمان اقتصادی کوثر، اضافه کرد: بهای تمام شده تولید هر کیلو وات برق بدون محاسبه نرخ سوخت 120 تومان است که با قیمت 65 تا 70 تومان به مصرف کننده به فروش می رسد.

جعفری گفت: لازم است قیمت خرید برق از نیروگاه ها افزایش یابد، در غیر اینصورت نیروگاه ها با توجه به بالا رفتن هزینه ها با مشکلات زیادی در فرایند تولید روبرو خواهند شد.

وی پیرامون پروژه های در دست اجرا، بیان کرد: ساخت نخستین نیروگاه بیوگاز در سال آینده کلید خواهد خورد که بوسیله آن فناوری تولید برق از طریق کودهای دامی در داخل کشور بومی‌سازی می شود.

مدیرعامل نیروگاه زاگرس با بیان اینکه برای این نیروگاه کودهای دامی و مرغی استفاده خواهد شد، گفت: در این نیروگاه های جدید علاوه بر تولید برق می توان کود های ویژه نیز تولید کرد.

جعفری افزود: اجرای طرح توسعه این نیروگاه موجب می شود تا بازدهی تولید از 33 به 50 درصد افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: 80 درصد صادرات برق کشور به عراق توسط وزارت نیرو انجام می شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: