کد خبر: ۱۱۷۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
مرکز مدیریت راه های کشور محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی در برخی از محورهای برون شهری در بازه زمانی 22 تا 25 اسفندماه جاری را اعلام کرد.
به گزارش قلم نیوز- تردد موتورسیکلت از ساعت 12 ظهر امروز (چهارشنبه 22اسفند) تا ساعت 6 صبح روز شنبه (25اسفند) از محورهای کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران- سمنان- مشهد و بالعکس ممنوع است، اما تردد موتورسیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک منعی ندارد. 

رفت وآمد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 24 روز جمعه (24اسفند ماه) از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع، و با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 18 تا 24 همان روز از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یکطرفه انجام می شود و تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج - چالوس و بالعکس و تردد تریلرها از جاده هراز همچنان ممنوع است. 

همچنین تردد همه کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 تا 24 روز چهارشنبه (22اسفندماه) و علاوه براین از ساعت 8 تا 24 روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته از محور هراز ممنوع شده است. 

ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی: 

محور رامیان- اولنگ- شاهرود، واقع در استان های گلستان و سمنان، محور فرعی شمشک - دیزین، واقع در استان های البرز و تهران و محور پونل- خلخال، واقع در استان گیلان، تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. 

محور سی سخت - پادنا، واقع در استان کهگیلویه و بویر احمد، محور گنجنامه – تویسرکان واقع در استان همدان و محور سروآباد – پاوه، واقع در استان کردستان تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی بسته است. 

محور رویان - بلده (حدفاصل وازک تا بلده)، واقع در استان مازندران ، محور بدره - دره شهر، واقع در استان ایلام و محور فنوج – رمشک، واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان، تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود شده است. 

براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی و سامانه‌ های تردد شمار، در حال حاضر به ‌استثنای محورهای یاد شده که مسدود است،‌ مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی جریان دارد. 

شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2 هزار و 246 دستگاه تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل 2.6 درصد افزایش را نشان می‌دهد. 
همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین 18.3 درصد، اوج تردد بین ساعات 17 الی 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 الی 4 صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

هموطنان می توانند برای دریافت آخرین وضعیت راه های کشور عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند و یا با شماره‌ تلفن های 141 و 88925252 تماس بگیرند. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: