کد خبر: ۱۱۳۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۷
مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران، گفت: اهداف مورد نظر شرکت ملی گاز ایران و تامین‌کنندگان بر مبنای ارتقای توان ساخت داخل از سوی سازندگان داخلی بنا نهاده شده است.

به گزارش قلم نیوز- "سعید پاک‌ سرشت" در نشست سازندگان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان با مدیران بازرگانی مجتمع گاز پارس جنوبی، اظهار داشت: فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه فناوری و مجموعه‌های دانشی از حدود 20 سال قبل آغاز شده است و امروز شاهد به ثمر نشستن تلاش‌های 20 ساله هستیم.

وی ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به زنجیره تامین کالاهای مورد نیاز صنایع و فضای کسب‌وکار را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: فضا برای بهبود و ارتقا در این عرصه بسیار است. باید با همفکری برای رفع نقاط ضعف راه‌حل پیدا کنیم، زیرا اگرچه قوانین و مقررات پشتیبان برای حمایت از بازار فناوری و محصولات دانش‌بنیان در داخل کشور شکل گرفته است، اما این قوانین باید بهبود یابد.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه کالای ایرانی در مجتمع گاز پارس جنوبی جایگاه ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: مجتمع گاز پارس جنوبی دارای یک هدف مشخص برای بومی‌سازی و داخلی‌سازی تجهیزات مورد نیاز صنعت گاز است، به همین سبب ارتباط مناسبی با شرکت‌های داخلی برقرار شده است، زیرا اهداف مورد نظر شرکت ملی گاز ایران و تامین‌کنندگان بر مبنای ارتقای توان ساخت داخل از سوی سازندگان داخلی بنا نهاده شده است.

پاک‌ سرشت، اظهار کرد: یکی دیگر از اهداف مهم شرکت ملی گاز ایران توسعه فن‌بازار تخصصی در صنعت گاز است تا متقاضی و تولیدکننده ارتباطات شفافی داشته باشند و ما نیز برای تحقق این هدف از ابزارهای قانونی و حمایتی استفاده می‌کنیم.

منبع: شانا

 


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: